![Üsküdar belediye meclisinden ortak tepki](/upload/resimler/haber/2A9_3241-uskudar-belediye-meclisinden-darbe-girisimine-uskudar-fotogaleri_800x600.jpg)
Üsküdar belediye meclisinden ortak tepki
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediye Meclisi, 15-16 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimine karşı ortak bir kamuoyu bildirisi yayınlamak üzere olağanüstü toplandı.
Üsküdar belediye meclisinden ortak tepki
Üsküdar Belediye Meclisi, 15-16 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimine karşı ortak bir kamuoyu bildirisi yayınlamak üzere olağanüstü toplandı.
Üsküdar Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki Encümen Salonunda yapılan Meclis Toplantısı, hain darbe girişimi ve terör saldırılarına karşı duruşumuzu ve tavrımızı en güçlü şekilde kamuoyuna duyurmak ve bu hainlerle yapılan mücadelede şehit düşen kahramanlarımızı anma gündemiyle bir araya geldi."AMACIMIZ ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASINI YAŞATMAK"Olağanüstü oturuma Başkanlık eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, “Bu kamuoyu bildirisinde bizim tek amacımız, şehitlerimizin hatırasını yaşatmak, yakınlarının acılarını hafifletmektir.” Dedi. Daha sonra Başkan Hilmi TÜRKMEN, söz hakkı isteyen Meclis Üyeleri’ne tek tek söz verdi. Söz alan AK Parti'li ve CHP'li Meclis Üyeleri, darbeye karşı ortak kınamada bulundu.
Başkan Hilmi TÜRKMEN, şehitlerin isminin sokaklara verilmesi yönünde paylaşımlarda bulunulmasının ardından konuyla ilgilendiklerini belirterek, “Şehitlerimiz için Üsküdar Müftülüğümüzle birlikte hatim programı düzenleniyor. Kısıklı’da topyekun bir birliktelik var. Bu program, Cumaya kadar sürecek. Cuma günü de bir hatim programı yapılacak.” Dedi.
Meclis Üyelerinin görüşlerini paylaşmasının ardından AK Parti’li ve CHP’li Meclis üyelerinin onay vermesi sonucu, ortak bildiri kabul edildi. Bildirinin kabulünün ardından Başkan Hilmi TÜRKMEN, bildiri metnini okudu. İşte Üsküdar Belediye Meclisi’nin darbe girişimine karşı ortak bildirisi;KAMUOYUNA,Vatandaşı olmakla kıvanç duyduğumuz, vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve aziz Milletimiz 15-16 Temmuz 2016 gecesi, eşi ve benzeri görülmemiş bir ihanet ve terör saldırısına maruz kalmış, bu saldırılarda 208 güvenlik görevlisi ve sivil vatandaşımız şehit düşmüş ve binlercesi de yaralanmıştır. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde ve devletimizin değişik kademelerinde bir ur gibi yuvalanmış bulunan PDY/FETÖ adlı ihanet şebekesinin başlattığı bu hareket, gönlü vatan ve millet sevgisi ile dolu asker, polis ve sivil vatandaşlarımızın canlarını ortaya koyarak gerçekleştirdikleri mücadele sonucunda saatler içerisinde berhava edilmiştir.Devletimizin Cumhurbaşkanını öldürmeyi, meşru yasama ve yürütme organlarını ortadan kaldırma, amaçlayan bu hain terör örgütü mensuplarına karşı ilçemizde halkımız tarafından tarihe altın harflerle geçecek bir destan yazılmıştır. Boğaz Köprüsünde, Çengelköy'de, Kuleli’de, Acıbadem'de, Üsküdar halkı, seçmiş olduğu muhtarlarımızla birlikte tek silahları olan imanları, yüreklerini ve bedenlerini ortaya koyarak hain kalkışmanın püskürtülmesinde en önemli rolü oynamıştır.Bu kutlu mücadelede ilçemiz sınırları içinde maalesef 25 yurttaşımızı şehit verdik.
Üsküdar Belediye Meclisi olarak bütün şehitlerimizi saygı ile anıyor, hepsine Allah'tan rahmet, ailelerine de metanet ve sabır, bütün yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.Üsküdar Belediye Meclisi gösterilen bu büyük kahramanlıkların asla unutulmaması ve şehitlerimizin hatıralarının yaşatılması, yakınlarının acılarının paylaşılması için gerekli her turlu kararın alınmasını sağlayacaktır.Belediye Meclisimizin her bir üyesi, devletimize ve milletimize yönelik her türlü kalkışma ve darbe girişimi ile terör saldırılarına karşı tâkatının sonuna kadar mücadele etmeye ve gerekirse canını dahi vermeye kararlıdır. Bu azim ve kararlılıkla milletimize ve devletimize yapılan bu hain saldırıları ve terör olaylarını şiddetle telin ediyoruz.Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Tarih : 19 Temmuz, 2016
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..