AK Parti Üsküdar Teşkilatı iftarda buluştu

AK Parti Üsküdar Teşkilatı iftarda buluştu

Tarih 21 Haziran 2016, 11:41 YazdırBu haberi yazdır

Muhalefet partilerinin kongrelerinden daha kalabalık danışma meclisleri gerçekleştiren, her seçimden alnının akıyla çıkan, Halit Hızır başkanlığında birbirine kenetlenmiş teşkilat kadrosuyla adından sık sık bahsettiren AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı, düzenlediği muhteşem teşkilat iftarıyla da farkını ortaya koydu.

AK Parti Üsküdar Teşkilatı iftarda buluştu

 

Muhalefet partilerinin kongrelerinden daha kalabalık danışma meclisleri gerçekleştiren, her seçimden alnının akıyla çıkan, Halit Hızır başkanlığında birbirine kenetlenmiş teşkilat kadrosuyla adından sık sık bahsettiren AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı, düzenlediği muhteşem teşkilat iftarıyla da farkını ortaya koydu. Ramazan’ın başlamasıyla birlikte Üsküdar’ın 33 mahallesinde organize ettiği Gönül Sofralarıyla bizzat evlere kadar girerek sıcak köprülerin kurulmasına vesile olan AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın 17 Haziran 2016 Cuma günü SKM Külliye alanında verdiği iftara yaklaşık 2 bin 500 AK Gönüllü teşkilat mensubu katıldı.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul İl Teşkilat Başkanı Celal Erdoğan, Üsküdar’dan sorumlu AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Şengül Karslı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de iştirak ettiği “Büyük Teşkilat İftarımızın açılış konuşmasını AK Parti Üsküdar İlçe Başkanımız Halit Hızır yaptı.

 Sözlerine birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaparak başlayan AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, “Genel Merkezimizin ve İstanbul İl Başkanlığımızın önümüze koyduğu hedeflere, AK Parti Üsküdar teşkilatı olarak durmadan ve yorulmadan ilerliyoruz. Teşkilatımızın böyle bir kalabalık ortamda hep birlikte iftar yapması da bunun göstergesidir” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de selamlama konuşması yaptıktan sonra kürsüye çıkan AK Parti İstanbul İl Teşkilat Başkanı Celal Erdoğan ise Üsküdar’da siyaset yapmanın zorluğunu bildiklerini belirterek “Kutlu Fethe şahitlik eden Üsküdar’da olmaktan mutluyuz. Teşkilat iftarına dahi böyle yüksek oranda katılım sağlayan AK Parti Üsküdarımızın daha çok şey başaracağına inanıyoruz” diye konuştu.  

“Üsküdar’da siyaset yapan sizlerin sorumluluğu büyük. Bu büyük sorumluluğun altından başarıyla çıkan İlçe Başkanımıza ve Teşkilatımıza gönülden teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başlayan AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş ise

Başkanlık sistemine değindi. Başkanlık sisteminin AK Parti iktidarları döneminde eninde sonunda geleceğini söyleyen Ataş, başkanlık sisteminin Türkiye için gerekli olduğuna vurgu yaptı. Ataş konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Bugün mevcut Anayasa ile Türkiye’nin yoluna devam etmesi mümkün değildir. Artık muhalefet de iktidar da bunu söylüyor. O halde Türkiye’nin yeni bir yapılanmaya yeni bir sisteme ihtiyacı vardır. Başkanlık sistemi sadece AK Parti için ihtiyaç olan bir sistem değildir. Başkanlık sistemi sadece Recep Tayyip Erdoğan için gerekli bir sistem değildir. Başkanlık sistemi, Türkiye için gerekli ve lüzumlu bir sistemdir. Öncelikle Başkanlık sistemini muhalefet partilerinin istemesi lazım. ama nedense istemiyorlar. Neden istemiyorlar biliyor musunuz. 1950 yılından beri iktidar yüzü görmeyen CHP, 1950 yılından beri hep millete zulmeden muhalefet partisi olarak tarihe geçmiş, bireysel hak ve özgürlükleri çiğneyen ve bu topluma zorla çiğneten bir parti olarak tarihe geçmiş, kuran kurslarını kapatmış, imam hatip okullarını kapatmış, üniversitelerde başörtüsü zulmünü yaşatmış fikrinden, düşüncesinden dolayı insanlara yıllarca zulmetmiş bir parti olarak tarihte yerini almıştır. Dolayısıyla milletin desteğini alması ve başkan seçmesi mümkün değildir. O nedenle de başkanlık sistemini istemiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar 14 yıldır onların dediği değil halkın dediği oldu. İnanıyorum ki başkanlık sistemi onlar istemese de eninde sonunda sistem olarak Türkiye’ye bizim iktidarlarımız döneminde gelecektir".

Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Ufuk Akın, söylediği ilahilerle ‘AK Parti Üsküdar Büyük Teşkilat iftarımızın manevi havasını yükseltti. İftarımıza ayrıca AK Parti Üsküdar İlçe Başkan Yardımcılarımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Mahalle Başkanlarımız ve Üsküdar Belediyesi Meclis üyelerimiz de katıldı.

   

Bu haber 675 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER