Üsküdar Tükoder iftarda buluştu
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
15 Haziran akşamı Üsküdar Tükoder üyeleri Teras kafe de iftar yemeğinde bir araya geldi. Üsküdar Tüketicileri koruma derneği Başkanı Onur Cingil ve yönetim kurulu arkadaşlarının düzenlediği etkinlikte yoğun katılım gözlemledik.
Üsküdar Tükoder iftarda buluştu
15 Haziran akşamı Üsküdar Tükoder üyeleri Teras kafe de iftar yemeğinde bir araya geldi. Üsküdar Tüketicileri koruma derneği Başkanı Onur Cingil ve yönetim kurulu arkadaşlarının düzenlediği etkinlikte yoğun katılım gözlemledik.
Üsküdar yerel basın temsilcilerinin de davetli olduğu iftar Üsküda’ ın tarihi camilerinden okunan ezanın ardından başladı. Lezzetli yemeklerin yendiği masalarda içilen çaylarla Üsküdar ın konuları gündeme geldi. İftar yemeğine CHP Üsküdar Belediye meclis grup başkan vekili Banu Gün Öztürk ve meclis arkadaşları ilçe yöneticileri de katıldılar.
Tükoder Üsküdar şubesi başkanı Onur Cingil iftar yemeği sonrası katılımcıları selamladı tüketici haklarının ne kadar önemli olduğunu ve bu işin toplumsal bir konu olduğunu belirtti. Üsküdar da 1000. Üyemizi yaptık etkinliklerimiz ve hak mücadelemizi halkımızla beraber yapmaya devam edeceğiz. . Bu güzel buluşmada bizi yalnız bırakmayan TükoDer Genel Başkan Yardımcıları Halil Çamalan, Ogün Sarıçayır, Genel Başkan Yardımcısı ve Beykoz Şube Başkanımız Ulaş Can, Genel Başkan Yardımcısı ve Bağcılar Şube Başkanımız Aziz Koçal, Tükoder Ataşehir Şube Başkan Yardımcımız Emrah Dinç , Derneğin kurucularından Mehmet Mehmet Muş , Üsküdar Şube Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerimiz, Üsküdar Delegelerimiz ve değerli şube üyelerimize, CHP Üsküdar Kadın Kollarından Jale TC Jale Uralman'a ve Aysun Yarar Şengül'e , Memleket Sevdalıları Derneği Başkanı Merve Başaran'a , Üsküdar'ın değerli basın emekçileri Gazeteci Yaşar Kaba veYalçın Soysevinç 'e çok teşekkürler. Birlikte daha güçlüyüz. dedi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..