![CHP Engelliler Komisyonu moral gecesi düzenledi](/upload/resimler/haber/E13_13245326_1597413857217283_7443945789021399683_n.jpg)
CHP Engelliler Komisyonu moral gecesi düzenledi
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
CHP Üsküdar Engelli hakları komisyonu 17.Mayıs günü Burhaniye Gençlik merkezi toplantı salonunda moral gecesi düzenledi.
CHP Engelliler Komisyonu moral gecesi düzenledi
CHP Üsküdar Engelli hakları komisyonu 17.Mayıs günü Burhaniye Gençlik merkezi toplantı salonunda moral gecesi düzenledi.
Geceye komisyonun iletişime geçtiği engelliler aileleri katıldığı gibi Üsküdar İlçe Başkanı Erdoğan Altan ve yönetim kurulu arkadaşları da katıldılar. Engelli hakları komisyon üyeleri günler süren hazırlıkları sonucu başlayan programda ilçe başkanı katılımcılara bir konuşma yaparak seslendi. Ardından komisyonun ilçe yönetiminden temsilcisi Özlem Özkan a ve Komisyon başkanı Birgül Soysevinç’e birer plaket takdim edildi. Zira yıllardır böyle bir komisyon çalışmasının Üsküdar da CHP de yapılmadığı konuşuluyor ve düzenleyenlerin haklı gururu yüzlerinden belli oluyordu.
Komisyon tüm katılımcıları Gençlik merkezinin kapısında karşıladılar ve Üsküdar Gençlik Kollarının tümünün iş bölüşümü yaparak geceyi güzelleştirmek için çalıştıkları gözlerden kaçmadı. Etkinlik öncesi lezzetli ikramlar komisyon üyeleri tarafından konuklara sunuldu.
Program Barış Atagün’ün sunumu ile başladı ülkemiz ve dünyadan rakamları hatırlattı, ünlü engellileri dinleyicilere hatırlattı. Cumba Kültür sanat Merkezinden Şiir Adamı Mehmet Koç ve Deniz Tüzün şiirleri ile katılımcılara seslendi. Ardından gitar ile şarkılar seslendirildi bağlama ile türküler seslendirildi. 10.Köy Türk Sanat Müziği grubu ise iki bölüm halinde şarkılar seslendirdi. Önce koro şarkılarını söyledi ardından solo şarkılar söylendi ama dinleyiciler şarkılara eşlik edince şarkılar daha bir güzel oldu.
Programın yapılmasında emeği geçen tüm gruplara plaketler takdim edildi. Komisyon Başkanı Birgül Soysevinç emeği geçen herkese teşekkür etti.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..