![Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı](/upload/resimler/haber/9D7_resim-024.jpg)
Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır: “Türkiye’nin kurtuluşu yeni anayasa ve başkanlık sistemindedir.” Dedi.
Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır: “Türkiye’nin kurtuluşu yeni anayasa ve başkanlık sistemindedir.” Dedi.
AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığının 5. Dönem 9. Danışma Meclisi Toplantısı 8 Şubat Çarşamba akşamı yoğun bir katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Üsküdar’ın 33 mahallesinden gelen AK Parti teşkilat mensuplarının Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’ni tıklım tıklım doldurduğu toplantının , Divan Başkanlığını AK Parti Üsküdar İlçe Başkan Yardımcısı Ukbe Fercad Haksal yaptı.
Danışma meclisine AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Şengül Karslı, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, AK Parti Üsküdar İlçe Başkan Yardımcıları, AK Parti Üsküdar Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Üsküdar Kadın Kolları Başkanı Songül Kavalcıoğlu, AK Parti Üsküdar Gençlik Kolları Başkanı Yunus Köse, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları, Üsküdar Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Üsküdar Mahalle Başkanları, AK Parti Üsküdar Sandık Başkanları ile 1615 teşkilat mensubu katıldı.
Açılış konuşmasını yapan AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, TBMM’de önümüzdeki günlerde görüşülecek olan yeni anayasa yapılması ve başkanlık sistemi üzerinde durdu. Türkiye’nin gerçek anlamda bağımsızlığını elde edebilmesi için yeni anayasanın yapılmasının ve başkanlık sistemine geçilmesinin şart olduğunu vurgulayan Hızır, “Yamalı bohçaya dönen darbe anayasasının artık Türkiye’nin dertlerine deva olmayacağı aşikârdır. Yine aynı şekilde devlet başkanlığı sistemine geçmemizin zamanı geldi de geçiyor. Başkanlık sistemiyle, devlet yönetimi ve vatandaşa hizmet daha hızlanacaktır” dedi.
Muhalefetin her zaman olduğu gibi AK Parti’nin yaptığı her güzel işin önünü kesmeye çalıştığını belirten Hızır şunları söyledi: Aydınlığa açık, karanlığa kapalı AK Parti olduğu sürece artık Türkiye’de işler eskisi gibi olmayacak. Bu millet, Recep Tayyip Erdoğan’ı nasıl Cumhurbaşkanı yaptıysa, Onu Devlet Başkanlığı makamına da getirecektir. Yine aynı şekilde bu asil millet yeni anayasayı da yapacak güçtedir. Bizler de ‘Yaptırmayız, ettirmeyiz’ diyen muhalefete ‘Hadi oradan, hadi oradan’ diyoruz”
AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır’ın ardından, AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı İhsan Sorar, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yunus Köse, AK Parti İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Şengül Karslı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz da birer konuşma yaptı.
Mahalle Başkanları adına da AK Parti Küçüksu Mahalle Başkanı Hasan Turgut, AK Parti Sultantepe Mahalle Başkanı Cavit Temel ve AK Parti Selami Ali Mahallesi Başkanı Semih Keskin’in yaptığı konuşmalar da büyük alkış aldı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..