![CHP üyeleri Cerrattepe protestosu yaptı](/upload/resimler/haber/A89_chp--014_n.jpg)
CHP üyeleri Cerrattepe protestosu yaptı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
CHP Üsküdar Kadın Kolları CHP Üsküdar Gençlik Kolları ve İlçe Örgütü ile birlikte merkezi Üsküdar da buluna Cengiz İnşaat' ın önünde 21 Şubat Pazar günü Artvin için eylemde buluştular.
CHP üyeleri Cerrattepe protestosu yaptı
CHP Üsküdar Kadın Kolları CHP Üsküdar Gençlik Kolları ve İlçe Örgütü ile birlikte merkezi Üsküdar da buluna Cengiz İnşaat' ın önünde 21 Şubat Pazar günü Artvin için eylemde buluştular.
4400 hektar gibi devasa bir alanda işletilecek Eti Bakır madenlerinin girişimini protesto için bir araya gelen partililer “Diren Artvin , Cerrattepe geçilmez sloganları attılar. Şarkılar türkülerle yoğun orman alanlarının madencilere verilmesini protesto ettiler. Artvin’de eylem yapanlara dayanışma gösterdiler.
Gençlik Kolları şu açıklamayı yaptı "Doğa, hayatın ve yaşamın ta kendisidir ya hani, doğa ile var olan yaşamı anlamak için de doğanın hareketlerini iyi yorumlamak gerekir.
Bulutlar mesela...Bazen güneşi kapatır, bazen de kararıp hüzne boğar kenti...
Bizler; güneşin önünü açan o bembeyaz bulutlarda olacağız her zaman. Güneşin aydınlığını ve sıcaklığını tüm Üsküdar'a hissettirmek ve var etmek için çıktığımız bu yolda elbette "Kara Bulutlar" ile mücadelemiz olacak. Bu mücadelenin kutsallığını, tüm benliğimizle, bizi "Biz" yapan, varoluşumuzu sağlayan ilkelerle yılmadan devam ettireceğiz.
Ülkemizi, doğamızı kapkara bulutlarla hüzne boğmak isteyen iktidara karşı, her zaman güneşin yanında olacağız."
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..