![ÜSKÜDAR BİR KEZ DAHA AVRUPA ŞAMPİYONU](/upload/resimler/haber/1CZ_kros-9.jpg)
ÜSKÜDAR BİR KEZ DAHA AVRUPA ŞAMPİYONU
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Dünyanın en köklü kros müsabakalarından birisi olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonasının 53’üncüsü Kastamonu ilinin Kadıdağında düzenlendi.
Dünyanın en köklü kros müsabakalarından birisi olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonasının 53’üncüsü Kastamonu ilinin Kadıdağında düzenlendi. Şampiyonada Üsküdar Belediyesi Atletizm takımı 5’inci zaferine kazanarak, başarılarına bir yenisini daha ekledi.
Dünyanın en köklü yarışmalarından birisi olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonasının 53’üncüsü Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Avrupa Atletizm Birliği, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Üsküdar Belediyesi'nin işbirliği ile Kastamonu’da düzenlendi.
Dünya çapında düzenlenen şampiyonaya Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Belçika, Britanya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, İspanya, İsveç, İsviçre, Litvanya, Lüksemburg, Norveç, Portekiz ve Yunanistan gibi ülkelerden sporcular katıldı. Şampiyona kapsamında 33 takımdan oluşan 188 atlet 4 farklı kategoride bireysel ve takım adına birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı.
ÜŞÜYEN VE DÜŞEN ATLETLER RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU
1100 metre rakımlı Kadıdağı platosunda düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonasında sporcular zor anlar yaşadı. Etabı tamamlayarak finish çizgisine ulaşan sporcuların soğuk hava ve zor şartlar sonrasında bitkin düştü. Aşırı derecede üşüyen sporcular sağlık ekipleri ve eğitmenleri tarafından soyunma kabinlerine götürülerek ısınmaları sağlandı. Şampiyonada parkurdaki karların erimesi sonucunda oluşan su birikintilerini fark etmeyen sporcular ise çamura düştü. Yere düştükten sonra tekrar elini yüzünü silen sporcular takımı adına yarışmaya devam etmesi renkli görüntüler oluşturdu.
KADI DAĞINDA ÜSKÜDAR BEŞİNCİ ZAFERİNİ KAZANDI
Şampiyonanın ev sahibi konumundaki Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonasında beşinci kez şampiyonluğunu kazandı.
2009, 2010, 2011 ve 2015 yılında kazandığı başarılara bir yenisini daha ekleyen Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü atletleri Türkiye Kros Ligindeki unvanını bu yılda korudu. Kenyalı İrene Cheptai, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda yarışı birinci bitirerek Üsküdar Belediyesi Spor Kulübünün başarıyı elde etmesinde büyük katkı sağladı.
Şampiyonada Kenyalı İrene Cheptai’nin yanı sıra milli atletler Özlem Kaya, Burcu Büyükbezgin, Alemitu Bekele, Demet Dinç ve Sabahat Akpınar’da ter döktü.
Üsküdarlı sporcular ve meclis üyeleri Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i omuzlara alarak ‘En büyük başkanı bizim başkan’ diye slogan atarak şampiyonluğu kutladı. Kutlamalar sonrası konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu sene beşinci zaferimizi kazandık. Üsküdar Belediyesi Kulübü ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil ediyor. Bizim aldığımız başarı Üsküdar’ımıza ülkemize hayırlı olsun” dedi.
Avrupa Kulüpler Şampiyonası tarihinde bugüne dek erkeklerde Portekiz 21, İspanya 15, Belçika 7, İngiltere 5, İtalya 2, Almanya ve Fransa da birer kez mutlu sona ulaşmıştı. 1982’de başlayan kadınlarda ise Portekiz 18, Rusya 6, Türkiye 5, İtalya ve İrlanda ikişer, Galler ve İspanya da birer kez kupa kazandı. Portekiz takımları, büyüklerde verilen 86 şampiyonluk kupasının 39’una ulaşarak büyük başarı elde etmişlerdi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..