![Soğuksu Derneğinden Türkmenlere yardım eli uzandı](/upload/resimler/haber/A3D_resim-041.jpg)
Soğuksu Derneğinden Türkmenlere yardım eli uzandı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Cide Soğuksu ve çevre köyleri kültür dayanışma derneği 30.Ocak günü düzenlenen bir törenle topladığı yardım malzemelerini Bayırbucak bölgesi Türkmen kardeşlere gönderdi.
Soğuksu Derneğinden Türkmenlere yardım eli uzandı
Cide Soğuksu ve çevre köyleri kültür dayanışma derneği 30.Ocak günü düzenlenen bir törenle topladığı yardım malzemelerini Bayırbucak bölgesi Türkmen kardeşlere gönderdi.
Üç tır dolusu yardım toplayan Cide Soğuksu dernek yönetimi topladığı yardımları Kızılay İstanbul şubesi aracılığı ile güvenli bir şekilde yerine ulaştırılmasını sağladı.
Merkezi Çengelköy de bulunan Cide Soğuksu derneğinden hareket eden yardım tırlarını uğulamak için düzenlenen törene Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ,Kızılay başkan vekili Kemal Akar Üsküdar Belediye meclis Başkan vekili Esat kalay dernek yöneticileri ve üyeler katıldılar.
Başkan Hayri Konuk “Bir tır yardım toplayıp göndeririz diye düşünmüştük , ancak gelen yoğun yardım talebi sayesinde üç tıra çıktık. Bu yardımların toplanmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “ dedi.
Kemal Akar “sadece Müslüman ülkelerde ki muhtaç insanlara değil nerede yardıma ihtiyacı olan varsa onlara yardım elini uzatıyoruz. Suriye de pek çok bölgede sorun var ,insanlar çok zor durumda. Ülkemizin birlik bütünlüğü çok önemlidir .” dedi.
Hilmi Türkmen başkan “ Cide soğuksu derneğinin adı bugün cansuyu derneği olmuştur. Savaştan kaçanlara ülkemiz kucak açmıştır ve çok zor şartlar altında yaşamak durumunda kaldılar. Büyük bir göç ve mülteci akını ile karşı karşıyayız. Derneklerden beklediğimiz faaliyetler işte bunlardır. Söylemden ziyade eylemlerimiz bu coğrafyada daha önemlidir. Ne söylediğimiz değil ne yaptığımız önemlidir.
Dernekçilik yemek, kermes ,lokal çalıştırmak değil bu tür sosyal aktiviteler yapmaktır. Savaşın en acımasız türü yanı başımızda sürüyor. Cide Soğuksuluları kutluyorum. “ dedi
Ve ardından hep beraber yardım tırlarının yanına giderek yüklenmiş kamyonlar uğurlandı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..