![Yazarlığa ilk adım Çengelköy’de atıldı](/upload/resimler/haber/A83_cengelkoy-ilkogretim--1_o.jpg)
Yazarlığa ilk adım Çengelköy’de atıldı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Çengelköy İlkokulu öğrencileri öğretmenlerinin önderliğinde önemli bir eğitim adımı attı.
Yazarlığa ilk adım Çengelköy’de atıldı
Çengelköy İlkokulu öğrencileri öğretmenlerinin önderliğinde önemli bir eğitim adımı attı.
.
'Yazarlığa İlk adım' Projesinin tanıtımı İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat ADALI , Üsküdar Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fedai ÇIRAY , Çocuk ve Gençlik Ed. Yazarlar Birliği Başkanı Bican Veysel Yıldız Öğretmenlerimiz , Okul Aile Birliğimiz , velilerimiz ve öğrencilerimizin katılımı yapıldı.
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü çocuk ve gençlerde yazma kültürü oluşmasını desteklemek amacıyla ortak bir çalışma başlattı.
07.12.2015 tarihinde, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği ile eğitim işbirliği protokolü imzalanarak Nisan 2016´da düzenlenecek ´Uluslararası Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Festivali´ ve yazma kültürü oluşturmaya yönelik çalışmalar için hazırlıklara başlandı.
Yapılacak çalışmalar arasında öğretmenler için yazarlık okulu, öğrenciler için yazı atölyesi çalışmaları da var. Bu kapsamda 19 Ocak 2016 Salı günü Üsküdar Çengelköy İlkokulu’nda Yazarlığa İlk Adım projesi için bir açılış töreni düzenlendi.
Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları Birliği Başkanı Bican Veysel Yıldız proje hakkında bir konuşma yaptı “Projede her öğrenciye kendi adına kapak tasarımı yapılmış, ismi ve fotoğrafı bulunan birer kitap verilecek. Yaklaşık 150 sayfalık bu kitapların baş tarafında yazı yazmayla ilgili öneriler, kısa ve pratik bilgiler veriliyor. Daha sonraki bölümde ise öğrencilerin kendi ilk kitap yazma çalışmalarını yapacakları kısım yer alıyor. Projede öğrencilerin yazmaya cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amaçlanıyor.” dedi
Okul müdürü Ali yaşar Düzcü böyle bir etkinliğin yapılmasında Çengelköy İlkokuluna böyle bir önceliğin verilmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Konuşmasında “Öğrencilerimize yazmayı teşvik etmek için her öğrenciye ait bir kitap hazırladık. 567 öğrencinin hepsinin kendisine ait resminin ve isminin bulunduğu bir kitabı var. Kitabın ilk 40 sayfası yazmak için gerekli açıklamalar yaptık. Diğer sayfaları boş öğrenci kendisi yazacak.” Dedi
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..