![Çengelköy Lisesinden değerli bir proje](/upload/resimler/haber/CFA_resim-025.jpg)
Çengelköy Lisesinden değerli bir proje
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Çengelköy mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğretmenleri kaynaştırma eğitimi konusunda bir proje yürütüyorlar.
Çengelköy Lisesinden değerli bir proje
Çengelköy mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğretmenleri kaynaştırma eğitimi konusunda bir proje yürütüyorlar. Okul Müdürü Şükrü Ayhan ve öğretmen arkadaşları ile bir araya gelerek proje hakkında bildi aldık.
Aralık ayında başlayan kaynaştırma eğitimi projesi özet olarak ; özel eğitime muhtaç gençler ile diğer gençlerin beraber sürdürdükleri eğitim aşamasında uygulayıcıların bu konudaki yeterliliklerinin sağlanması farklı tanılara sahip özel eğitime muhtaç bu öğrencilerin gereksinimlerini göz önünde bulundurarak onların eğitimden maksimum düzeyde yararlanmalarına olanak sağlamaktır.
Yurt dışından proje ortağı olarak İsveç tespit edilmiş bu konuda ki etkileşim bu iki ülke arasında gerçekleşecek. Değerli öğretmenlerimizden aldığımız bilgileri aşağıda dikkatinize sunuyoruz.
PROJE SAHİBİ | ÇENGELKÖY MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ |
Ulusal Ajans başkanlığınca yürütülen Erasmus +Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği -Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında 2015 yılı teklif döneminde sunmuş olduğumuz
“KAYNAŞTIRMA EĞİTİMİ SÜRECİNDE UYGULAYICILARIN DEĞİŞEN ROLÜ ” isimli projemiz Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı IPA IV İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Fonundan desteklenmeye hak kazanmıştır.
56680 EURO bütçeye sahip 2015-1-TR01-KA101-020441 numaralı projemiz 31/12/2015 tarihinde başlayacak 31/12/2016 tarihinde sona erecektir.
PROJENİN HEDEFİ | Eğitim personelinin yetiştirilmesi, kaynaştırma sürecinin profesyonellerce ve doğal ortamında yapılması |
PROJE İŞTİRAKÇİLERİMİZ | Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Üsküdar RAM, Üsküdar Belediyesi, Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölüm Başkanlığı |
PROJENİN GEREKÇESİ
Okulumuzda farklı tanılara sahip 34 adet BEP’li öğrenci bulunmaktadır. Bunlar arasında bedensel yetersizlik, özel öğrenme güçlüğü, mental retardasyon,işitme problemi,asperger sendromu,görme yetersizliği,dil konuşma bozukluğu ve dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu gibi tanılar yer almaktadır. Tanıların bu kadar farklılık göstermesi beraberinde farklı ihtiyaçları da doğurmaktadır. Ancak var olan durum özel eğitime muhtaç bu öğrencilerin farklı ihtiyaçlarının göz ardı edilmesine neden olmaktadır. Özellikle ortaöğretim düzeyinde bu problem belirgin bir hale gelmiştir.
Projemiz doğrultusunda uygulayıcıların bu konudaki yeterliliklerinin sağlanması farklı tanılara sahip özel eğitime muhtaç bu öğrencilerin gereksinimlerini göz önünde bulundurarak onların eğitimden maksimum düzeyde yararlanmalarına olanak sağlayacaktır.
Çengelköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, proje ekibi tarafından Ulusal Ajans başkanlığınca yürütülen Erasmus + Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında 2015 yılı teklif döneminde hazırlananan
“KAYNAŞTIRMA EĞİTİMİ SÜRECİNDE UYGULAYICILARIN DEĞİŞEN ROLÜ ” isimli proje başarılı bulunmuştur.
Proje ekibi ve katılımcıların olduğu 15 kişilik proje grubu bu projenin çalışmalarını yürütecektir. Bu amaçla proje grubu , ilk çalışmalarını ‘hareketlilik kapsamında’ eğitim almak ve inceleme yapmak amacıyla İsveç,Stockholm’e gidecektir.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..