BOĞAZİÇİ İSTİHDAM ZİRVESİ ÜSKÜDAR’DA BAŞLADI

BOĞAZİÇİ İSTİHDAM ZİRVESİ ÜSKÜDAR’DA BAŞLADI

Tarih 24 Aralık 2015, 11:37 YazdırBu haberi yazdır

Türkiye’nin önde gelen kurumları ile iş arayan gençleri bir araya getirmeyi amaçlayan Boğaziçi İstihdam Zirvesi Üsküdar Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde başladı


BOĞAZİÇİ İSTİHDAM ZİRVESİ ÜSKÜDAR’DA BAŞLADI

Türkiye’nin önde gelen kurumları ile iş arayan gençleri bir araya getirmeyi amaçlayan Boğaziçi İstihdam Zirvesi Üsküdar Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde başladı. Zirvede konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; ”Gençlerimiz için çok ümit bağladıkları çok heyecanla bekledikleri bir projenin en önemli günlerinden birini yaşıyoruz” dedi.

 

Türkiye’nin önde gelen kurumları 5-6 Aralık 2015 tarihlerinde Boğaziçi İstihdam Zirvesi’nde bir araya geliyor. Üsküdar Belediyesi,  Üsküdar Belediyesi İstihdam Merkezi (ÜSİM) ve İŞKUR işbirliği ile düzenlenen etkinlik Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

6 farklı üniversiteden 1.000’e yakın 3’üncü ve 4’üncü sınıf üniversite öğrencisinin katılımıyla yapılan oturumlar ile iş dünyasının yerel yönetimlerle bütünleşmiş bir şekilde istihdam sorunu hakkında çözüm önerileri ve düşünceleri paylaşılıyor. Yerel yöneticilerin, iş adamlarının, eğitimcilerin, insan kaynakları yöneticilerinin ve birçok kurumsal firmanın katılımı ile yerel yönetimlerin istihdama sağlayacağı katkıların iş dünyasına anlatılması, anlaşılması ve fikir alışverişinin yapılabilmesi amaçlanıyor.

 

Zirveye katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: ”Bugün Üsküdar için İstanbul için Türkiye’deki iş arayan gençlerimiz için Üsküdar’da özel bir gün. 6 Aralık 2015 tarihi Üsküdar’da istihdam zirvesi adı altında bir sempozyum bir festivalin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu zirveden öte aslında bir festivaldir. Çünkü gençlerimiz için çok ümit bağladıkları  çok heyecanla bekledikleri bir projenin en önemli günlerinden birini yaşıyoruz. Üniversitelerimiz, iş adamlarımız, ülkemizin önde gelen yöneticileri, üniversitelerimiz ve belediyelerimiz yerel yönetimlerle birlikte bir istihdam zirvesi açıyoruz” dedi.

 

İŞVEREN İLE İŞ ARAYANI BİR ARAYA GETİREN ZİRVE

İş arayan gençlerimizle, eleman ve işçi arayan önemli şirketlerimiz, holdinglerimiz ve yöneticilerimiz burada 2 gün boyunca bulaşacaklarını dile getiren Başkan Hilmi Türkmen: “Hem kendine uygun elemanları tedarik etme ve bulma imkânı yaşayacaklar. Hem de ülkemizdeki genel anlamdaki işsizlik ile sorunları bilimsel manada masaya yatırma fırsatı bulacaklar. İnşallah buradan çıkacak sonuçlar, sadece Üsküdar, İstanbul ölçeğinde değil tüm Türkiye ölçeğinde dikkate alınacaktır. Buradan geçen verilerle işsizlikle ilgili çare bulma noktasında önemli bir mesafeyi kat etmiş olacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Sempozyumda açıklama yapan İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun: “Bizim ülkemizdeki en büyük sıkıntı işsizlik. İşsizliğin altında yatan ana temel sebeplerinden biri mesleksizlik ve deneyimsizlik. Kurum olaraktan mesleksiz olan insanların deneyim kazandırmak için eğitim projelerimiz var. Fakat eğitim verecek olan kurumla, eğitilecek olanların bir araya gelmesinde sıkıntı yaşanıyordu. Amacımız büyük ölçekteki işletmeleri bir araya getirmekti. Çalışacak olan öğrencilerimiz ve işsizlerimiz ile bir arada buluşturup istihdama katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu tür organizasyonlar çoğaldıkça yerel yönetimler taşın altına koydukça hem işsizlerimize hizmet etmenin yolunu birlikte sağlamış olacağız. Bu tür organizasyonlara ihtiyaç var” şeklinde konuştu.


Bu haber 620 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER