NEVMEKAN BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NU AĞIRLADI

NEVMEKAN BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NU AĞIRLADI

Tarih 28 Ekim 2015, 11:40 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdar Belediyesi’nin sanat galerisi, sahne ve kitaplı kahve konseptiyle farklı bir harmoni sunan mekanı ‘Nevmekan’ AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ağırladı.

NEVMEKAN BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’NU AĞIRLADI

Üsküdar Belediyesi’nin sanat galerisi, sahne ve kitaplı kahve konseptiyle farklı bir harmoni sunan mekanı ‘Nevmekan’ AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu ağırladı.

 

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU NEVMEKAN’A BAYILDI

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliği yaptığı tesiste bir araya geldiği gençlerin sorularını yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ‘Nevmekan’ı çok beğendiğini ifade ederek mekanın hizmete açılmasında emeği geçenleri tebrik etti.

 

DERSİ KIRANI GÖZLERİNDEN YAKALARIM

TRT Haber’de canlı yayınlanan ‘Şimdi ve Burada’ programında öğrencilerle yaptığı sohbete öğretim üyeliği yaptığı dönemdeki anılarını anlatarak başlayan Başbakan Davutoğlu, kendisini dinleyen öğrencilere "Ders kırıp gelen varsa yakalarım gözlerinizden" diyerek espri yaptı.

 

GENÇLERLE SAMİMİ SOHBET

Davutoğlu, Üsküdar'daki Nev Mekan Kafe'de gençlerle bir araya gelerek, gündeme ilişkin soruları cevapladı.  "Ne kadar zamandır bir sınıfta ders vermediniz?" sorusu üzerine Davutoğlu, dersin mutlaka sınıfta bir araya gelerek yapılması gerektiğini düşünmediğini ifade ederek, 15 gün önce doktora öğrencileriyle, saat 01.00'den 03.00'e kadar ders yaptıklarını anlattı.

Davutoğlu, hoca-talebe ilişkisini bir kere başlayıp biten bir şey olarak görmediğini dile getirerek, "Uzun süre oldu belki üniversite sınıfı formatında ders vermeyeli ama değişik yerlerde ders verdiğim anlar oluyor. Bazen de toplantıları ben seçemiyorum. Büyükelçilere, Dışişleri Bakanıyken, 'Hadi bakalım' diyordum, sorular soruyordum. O havayı hissetmek istiyorsunuz" diye konuştu.

 

NEVMEKAN AÇILIR AÇILMAZ GÖZDE OLDU
Eskiden İETT Garajı ve tramvay hangarı olarak kullanılan yapının, özel dekorasyonu ile kitapseverlerin vazgeçemeyecekleri ‘sanat galerisi, sahne ve kitaplı kahve konseptiyle’ buluşturan bir merkeze dönüştüğü ‘Nevmekan’ bir anda tüm dikkatleri üzerine çekerek açılır açılmaz herkesin gözdesi bir mekana dönüştü.

 

"KİTAP BİLGİ VE DOSTLUĞUN BULUŞTUĞU BİR MEKAN"

Geçen hafta yapılan açılışta Nevmekan, sosyal ve kültürel belediyeciliğin en başarılı örneklerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Üsküdar Belediyesi, Nevmekan ile kitabı, sanatı ve gençliği bir araya getirmeyi başardı. Türkiye'de eşi olmayan bir anlayışla edebiyat, müzik ve sanatın buluşma noktası olan mekan tarihi dokusuyla da konukların beğenisini kazanıyor.

 

 Bu haber 668 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER