![‘ENGELSİZ YAŞAM’IN TEMELİ ÜSKÜDAR’DA ATILDI](/upload/resimler/haber/E15_engelsiz-yasanm--temel-atma-7.jpg)
‘ENGELSİZ YAŞAM’IN TEMELİ ÜSKÜDAR’DA ATILDI
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Engelli ve yaşlılar için sosyal bir yaşam merkezi olarak kullanılacak Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
‘ENGELSİZ YAŞAM’IN TEMELİ ÜSKÜDAR’DA ATILDI
Engelli ve yaşlılar için sosyal bir yaşam merkezi olarak kullanılacak Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi'nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
Temel atma törenine AK Parti İstanbul Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Üsküdar Eski Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın yanı sıra engelli vatandaşlar, yakınları katıldı.
‘ENGEL YOK ANLAYIŞI, HİZMETLERDEKİ ANLAYIŞIMIZDIR’
Temeli atılan Bulgurlu Engelsiz Yaşam Merkezi'nin rahatlıkla ulaşılabilecek bir konumda olduğunu belirten Başkan Hilmi Türkmen, "Burada bir ilk gerçekleştiriyoruz. Türkiye adına, İstanbul adına, Üsküdar adına, bir ilk bir yeni anlayışın temelini atıyoruz. Geçenlerde Sayın Başbakanımız seçimlere yönelik seçim beyannamesini açıklarken sanki bizim bu projemizi açıklar gibi büyük bir mutlulukla dinledik. Engelsiz yaşam merkezi anlayışı hayatı paylaşmak için engel yok anlayışı bizim hizmetlerdeki temel anlayışımızdır. Gerçekten de hayatı paylaşmak için engel yok sözü sıradan bir söz değildir. Sadece klişeleşmiş sözlerde, billboardlarda, afişlerde, pankartlarda, laf olsun diye yazılacak sözler değil" dedi.
‘İÇİMİZİN KIPIR KIPIR OLDUĞU BİR PROJE’
Üsküdar'da engelli vatandaşlar için hayata geçirilen projelerde önemli bir ivme kazanıldığına dikkat çeken Başkan Türkmen, "Bu projelerimizden birisi ve en önemlisi en özeli bu projedir. Gerçekten bizimde mutlu olduğumuz adeta içimizin kıpır kıpır olduğu bir proje. İnşallah bu projenin açılış gününde Cenabı Allah bize nasip etsin" diye konuştu.
Sonrasında engelli vatandaşlar Protokol üyelerine yapmış oldukları tabloları hediye etti. Ardından protokol üyeleri ilk harç için düğmeye birlikte bastı. Tören sonrası vatandaşlara etli pilav ikramında bulunuldu.
Merkez tamamlandığında 'Engelli aileler eğitim bölümü, sosyal destek ve kabul bölümü, hobi salonu ve sosyal bahçeden oluşan yaşlılar için destek bölümü, psikolojik destek bölümü, yaşlılar fiziksel aktivite salonu, 2 adet akranlarla paylaşım odası, oyun eğlence odası, bilim araştırma salonu-internet, duyular ve iletişim bölümü, seminer salonları, sınıflar, çok amaçlı etkinlikler salonu ve fuaye, okuma salonu, bakım ve rehabilitasyon alanları ve yemekhane bulunacak.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..