ÜSKÜDAR İLE KAPOSVAR KARDEŞ OLDU
Üsküdar ve Macaristan’ın Kaposvár şehri, karşılıklı işbirliği ve diyalogun güçlendirilmesi, eğitim, ekonomi, bilim alanlarında işbirliğinin derinleştirilmesi
ÜSKÜDAR İLE KAPOSVAR KARDEŞ OLDU
Üsküdar ve Macaristan’ın Kaposvár şehri, karşılıklı işbirliği ve diyalogun güçlendirilmesi, eğitim, ekonomi, bilim alanlarında işbirliğinin derinleştirilmesi ve ortak yatırımların desteklenmesi amacıyla eğitim ve ekonomi temeline dayalı kardeşlik protokolü imzaladı.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile Kaposvar Belediye Başkanı Károly Szita arasında düzenlenen imza töreni, Üsküdar Belediyesi Hizmet Binası Encümen Salonu’nda gerçekleştirildi.
Törende konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen: “Bugünlerde terörden en çok etkilenen en çok zarar gören ülkelerden biri de Türk halkı olarak bizleriz. Ayrıca Macaristan’ın da bugünlerde göçmenlerle ilgili sıkıntılarını görüyoruz. Biz de yakından takip ediyoruz. İşte insanların özgürlüğüne, mutlu bir aile yaşantısına ve toplum yaşantısına kasteden terörün sonuçlarını ne kadar memleketlerinden ne sıkıntılar içerisinde sürüklüyor bunu hep birlikte canlı canlı yaşayan iki ülkenin insanlarıyız” dedi.
ÜSKÜDAR VE KAPOSVAR BİRER KÜLTÜR VE EĞİTİM ŞEHRİ
Hem Üsküdar’ın, hem Kaposvar bir kültür ve eğitim şehri olduğuna vurgu yapan Türkmen: “Üsküdar’da ülkemizin en değerli en büyük üniversiteleri var. Kaposvar’ın da muazzam bir üniversitesini ve kampüsünü görmüş olduk. Adeta her iki şehir birer eğitim şehridir. Gerek Üsküdar gerek Kaposvar bu özellikleri dolayısıyla, bugün sizlerin huzurunda imzalayacağımız kardeşlik protokolünden sonra da daha yakın işbirliği, sosyal, kültürel ve eğitime yönelik işbirliği noktasındaki karşılık tecrübelerimizi, karşılıklı yaptıklarımızı paylaşma fırsatı bulacağız. Yerel yönetimler olarak, halka en yakın kamu kurumları olmamız nedeniyle, bu tecrübe paylaşımlarını yerel ölçekte halkımızın istifade etmesini sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.
MÜLTECİ SORUNUNDA AVRUPA BİRLİĞİ’NİN SİZE DESTEKLEMESİ GEREKİR
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’inden sonra konuşma yapan Kaposvar Belediye Başkanı Karoly Szita: “Avrupalı yöneticilerin ilgisi çekebiliriz ki, dünyada 2 milyon Suriyeli vatandaşa barınacak yer vermektedir. Sorunun çözülmesi için Avrupa Birliği’nin sizin ülkenize destek vermesi gerekmektedir. Suriyeli vatandaşların orta ve batı Avrupa’da vatansız kalmaması için bu gereklidir. Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bizim başbakanımız aynı görüşte. Suriye’de barış olursa, kriz ancak o zaman sona erebilir. Sevgili dostlar, şimdiki antlaşmamız ile karşılıklı ilişkilerimizi ifade etmekle beraber sembolik olarak barışa ve özgürlüğe bağlanmış taraflar olabiliriz. Belki de çağımızın en büyük krizinin çözümünü hızlandırabiliriz” dedi.
BAŞKAN TÜRKMEN’DEN KONUK BAŞKANA FES
Üsküdar Belediyesi ile Kaposvar Belediye arasında imzalanan kardeşlik protokolü sonrası Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Kaposvar Belediye başkanı Karoly Szita’na fes hediye etti.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..