![KLASİK SANATLARDA EN İYİLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU](/upload/resimler/haber/Z55_odul-toreni-8.jpg)
KLASİK SANATLARDA EN İYİLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediyesi ile Klasik Türk Sanatları Vakfı’nın birlikte gerçekleştirdikleri 7 Tepe 7 Sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu.
KLASİK SANATLARDA EN İYİLER ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU
Üsküdar Belediyesi ile Klasik Türk Sanatları Vakfı’nın birlikte gerçekleştirdikleri 7 Tepe 7 Sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yedi ayrı klasik sanat dalında dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.
Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki etkinliğe, Üsküdar İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Hattat Hasan Çelebi, Prof. Dr. Çiçek Derman’ın yanı sıra pek çok değerli isim katıldı. Ödül töreni öncesi davetliler dereceye giren eserlerin sergilendiği sergi alanını gezdi.
ÖDÜLLERİ BAŞKAN TÜRKMEN VERDİ
Klasik el sanatlarımızdan Hüsn-i Hat, Tezhip, Minyatür, Katı’, Ebru, Çini ve Cilt dallarını Türkiye ve dünyaya tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen ‘7tepe7sanat Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in elinden aldılar.
“KÜLTÜR ADINA NE YAPSANIZ AZ”
Başkan Hilmi Türkmen, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Üsküdar’ın, İstanbul’un merkezi ilçelerinden biri olduğuna dikkat çekti.
Başkan Türkmen, kültür adına, sanat adına bu şehirde ne yapılsa az olduğunu belirterek şunları söyledi: “Üsküdar, gerçekten hem tarihi, kültürü, doğal zenginlikleri, geçmiş tarihi derinliği ve zenginliği hem de günümüzde yaşayan güzel bir İstanbul merkezi olması sebebiyle ve kültür yaşantısı nedeniyle özel bir ilçe. Kültür adına, sanat adına bu şehirde ne yapsanız azdır. En güzel çalışmalar, en güzel projeler, Üsküdar’a fazlasıyla yakışıyor”dedi.
Başkan Türkmen, yarışmaya katkılarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür ederek, “İşte bu güzel projelerden, bu güzel çalışmalardan bir tanesi de bugün sizle birlikte ödül töreninde bulunduğumuz Uluslararası İstanbul Klasik Sanatlar Yarışmamızın kendisidir. Bu yarışma hem uluslararası olması nedeniyle hem de İstanbul denince akla gelen sanatları konuları içeriyor olması nedeniyle, Üsküdar’ımıza siz kıymetli dostlarımızla, çok değerli hocalarımızla, jüri üyelerimizle, yarışmaya katılan sanatçılarımızla birlikte özel bir çalışma özel bir proje oldu. Katkılarından dolayı, başta çok değerli hocalarımıza, sanatçılarımıza, yarışmaya katılan yerli ve yabancı dostlara huzurlarınızda Üsküdarlılar adına, İstanbullular adına sanat dostları adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ödül töreni ve protokol konuşmaları sonrası yaklaşık 500 davetli Kültür Merkezi’nin bahçesinde kurulan gönül sofralarında birlikte oruçlarını açtı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..