![ÜSKÜDAR’IN GENÇLERİ İFTARDA BULUŞUYOR](/upload/resimler/haber/C49_kutuphane-iftar-3.jpg)
ÜSKÜDAR’IN GENÇLERİ İFTARDA BULUŞUYOR
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Ramazan’ın bir başka iklimde yaşandığı kültür, tarih ve medeniyet şehrinde, Üsküdar Belediyesi’nin eğitim birimlerinde ders gören gençler birbirinden bereketli iftar sofralarında buluşuyorlar.
Ramazan’ın bir başka iklimde yaşandığı kültür, tarih ve medeniyet şehrinde, Üsküdar Belediyesi’nin eğitim birimlerinde ders gören gençler birbirinden bereketli iftar sofralarında buluşuyorlar.
Kütüphane Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Üsküdar Gençlik ve Eğitim Merkezi’ne (ÜSGEM) bağlı eğitim merkezlerinde iftar etkinlikleri yoğun katılımlarla devam ediyor.
Libadiye Çocuk Akademisi’nde verilen ilk iftarın ardından sırasıyla; Bulgurlu Çocuk Akademisi, Bahçelievler Çocuk Akademisi, Kısıklı Çocuk Akademisi, Gençlik Merkezi, Kirazlıtepe Bilgi Evi, Fevziye Meriç Çocuk Akademisi ve Güzeltepe Bilgi Evi’nde Ramazan boyunca farklı tarihlerde düzenlenen programlarda öğrencilerle öğrenci velileri kurulan gönül sofralarında iftarlarını açma mutluluğunu yaşadı.
Cumhuriyet Bilgi Evi, Genç Enderun, Münevver Ayaşlı Çocuk Akademisi ve Korkut Özal Bilgi Evi’nde de önümüzdeki günlerde iftar programlarına devam edilecek. Ramazan ayının sonuna kadar 4 bine yakın davetliye iftarlık ikramında bulunulmuş olunacak.
Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürü Yakup Öksüz iftar etkinlikleriyle gençlerin gönül sofralarında kaynaşma imkanı bulduklarını belirterek, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın eğitimine verdiğimiz önem kadar onların birbirileriyle de iyi bir arkadaş ve dost olarak yetişmelerini de arzu ediyoruz. Çocuklarımızın sokak iftarlarımızın bereketiyle birlikte aynı sofra başında oruç heyecanını paylaşmaları bizleri ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.
İFTAR ÖNCESİ BOĞAZ TURU
Kütüphane Müdürlüğü, Üsküdar Gençlik v Eğitim Merkezleri'nde organize edilen iftar programları öncesi, öğrenci ve öğrenci velilerine Boğaz’da rehber eşliğinde tekne turu yaptırarak yaşadıkları şehri daha yakından tanıma olanağı da sağlıyor.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..