![ÜSKÜDAR RAMAZAN’A HAZIR](/upload/resimler/haber/646_ramazan-2-d.jpg)
ÜSKÜDAR RAMAZAN’A HAZIR
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Ramazan coşkusunu yaşayamayan ve iftarlık yemeği hazırlayamayan,yalnızlık çeken yüz binlerce insanı Ramazan’da bir araya getiren Üsküdar Belediyesi kusursuz ve aksamayan hizmet anlayışıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan’a hazır.
Ramazan coşkusunu yaşayamayan ve iftarlık yemeği hazırlayamayan,yalnızlık çeken yüz binlerce insanı Ramazan’da bir araya getiren Üsküdar Belediyesi kusursuz ve aksamayan hizmet anlayışıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan’a hazır.
RAMAZAN BOYUNCA 1 MİLYON KİŞİYE İFTAR
Üsküdar Belediyesi tarafından kurulacak 13 iftar çadırı, yapılacak sokak iftarları, sahur programları ve ihtiyaç sahiplerinin evlerine götürülecek iftarlıklarla Ramazan ayı boyunca günde 30 binin üzerinde olmak üzere toplamda yaklaşık 1 milyon kişilik iftarlık dağıtılacak.
RAMAZAN ÇADIRI SAHİLDEKİ YERİNİ ALDI
Üsküdar Belediyesi yaklaşan Ramazan öncesi sahilde iftar çadırı kurma hazırlıklarını bitirdi. Yaz aylarına denk gelen Ramazan ayı için yanları açık olarak tasarlanmış çadır yeniden kuruldu.
Üsküdar'da denize sıfır şekilde kurulmuş olan Ramazan çadırlarının her yıl olduğu gibi bu kez de vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görmesi bekleniyor.
250 metre uzunluğundaki çadırda bir seferde 2500 kişinin oturarak yemek yiyebileceği alanda toplamda 8 bin kişi aynı anda iftar yapma imkanı bulacak.
HER YERDE RAMAZAN HER YERDE İFTAR
Ramazan denilince ilk akla gelen ilçelerden Üsküdar’da bu yıl da Ramazan, Üsküdar İskelesi başta olmak üzere Üsküdar’ın çeşitli mahallelerinde coşkuyla yaşanacak
Ramazan boyunca iftar saatinde eve yetişemeyenler, ihtiyaç sahipleri, birliktelik ve paylaşma duygusunu yaşamak isteyenler için Üsküdar Sahili’nde kurulan iftar çadırının yanı sıra Harem Otogarı, Beşiktaş Motor İskelesi önü, Bahçelievler Mh, Ferah Mh ve Yavuztürk Mh (İki farklı noktada), Ünalan Mh, Zeynep Kamil Mh, Zeynep Kamil Hastanesi, Kirazlıtepe, Cumhuriyet, Selami Ali mahallerinde her gün toplam 30 binin üzerinde kişiye Üsküdar Belediyesi tarafından iftar verilecek.
Tüm bunların yanı sıra Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılacağı 24 sokaktaki iftar programlarında vatandaşlarımızla bir araya gelinecek.
ZENGİN İFTAR MENÜSÜ
Daha çok ihtiyaç sahiplerinin doyurucu ve zengin bir mönüyle iftar yapmalarını sağlamak amacıyla yıllardır sürdürülen gelenek bu yıl da bozulmadı. Çorba, bol etli nohutlu pilav, tatlı ve içecek, her akşam Üsküdarlıların iftar sofrasını süsleyecek. Yemekler, belediyenin aşevinde aşçılar tarafından yapılacak.
ENDERUN TERAVİHLERİ CANLANIYOR
Kültür Müdürlüğü, Üsküdar İlçe Müftülüğü işbirliğiyle Ramazan ayı boyunca, unutulan İstanbul geleneği olan Enderun Teravihi ve Cumhur Müezzinliği uygulamasını hayata geçirecek.
Valide-i Cedid, Ünalan Kuba, Bulgurlu Söğütlü Çayır, Kirazlıtepe ve Bahçelievler İmam Azam camilerinde programlar icra edilecek.
Diğer yandan Valide-i Cedid Camii’nde Cuma ve Cumartesi günleri birbirinden seçkin davetlilerin katılacağı ‘Çınaraltı sohbetleri’ etkinlikleri düzenlenecek.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..