![Bakan Nabi Avcı ve başkan Türkmen gençleri uğurladı](/upload/resimler/haber/888_canakkale-17-nebi.jpg)
Bakan Nabi Avcı ve başkan Türkmen gençleri uğurladı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümü dolayısıyla 10 bin genci ‘Büyük Çanakkale Gezisi!’ temalı etkinlikle büyük destanı yazan Çanakkale kahramanlarıyla buluşturdu.
Bakan Nabi Avcı ve başkan Türkmen gençleri uğurladı
Üsküdar Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümü dolayısıyla 10 bin genci ‘Büyük Çanakkale Gezisi!’ temalı etkinlikle büyük destanı yazan Çanakkale kahramanlarıyla buluşturdu. Geziye Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’da katıldı. Gezi sonrası gençleri uğurlamak için otobüse binen Bakan Avcı, “Gençlere milli değerlerini öğreten böylesine önemli etkin düzenlediği için Başkan Hilmi Türkmen’e teşekkür ediyorum” dedi.
120 OTOBÜS HAREM’DEN HAREKET ETTİ
Üsküdar belediyesi 10 bin genci Çanakkale’ye götürdü. İstanbul Harem otogarından 120 araç filosuyla Çanakkale’ye giden gençler, Eceabat’ta aş evinin seyyar yemekhane aracını kurduğu alanda; cephede savaşan kahramanların karavanası olan arpa ekmeği ve arpa çorbasıyla kahvaltılarını yaptıktan sonra şehitliği gezdi.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de gençlerle beraber Çanakkale’ye giderek şehitlerin mezarı başında Fatiha okudu. Sonrasında Çanakkale Şehitliğinde gençlere seslenen Başkan Türkmen, “Burada siz gençlerle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyorum ” dedi
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “ Dün akşam saatlerinde Üsküdar Harem Otogarı’ndan yola çıktık. Hamdolsun çok güzel bir yolculuk yaptık. Bu yolculuğun sonunda şuanda Çanakkale’de Şehitlik Abidesi Meydanı’nda Üsküdarlı çocuklarımızla birlikte bir anma programı gerçekleştireceğiz. Gördüğünüz gibi burada mahşeri bir kalabalık var. 10 bin Üsküdarlı genç ile bugün bura ecdadımızı, kahramanlarımızı selamlamak, onlara bir Fatiha okumak üzere burada buluştuk. Hakikaten duygulanmamak elde değil. Hem bu ecdadımızı kabir başında ziyaret etmek çok duygulandırdı bizi. Hem de Üsküdarlı gençlerimizi adeta Fatiha okumak için yarışırcasına görmekte bizleri çok mutlu etti. Gençlerimizin gözlerinden öpüyorum. Böyle bir gençliğimiz var ne mutlu bizlere Ecdadımız, şehitlerimiz nur içinde yatsınlar rahat uyusunlar. Arkada böyle gençlik böyle zinde, ecdadına saygılı, ecdadının mirasına sahip çıkan bir gençlik bıraktıkları için onlarda rahat uyusunlar. Bizler bugün Üsküdarlılar olarak Çanakkale’deyiz. Çanakkale şehitlerimizi anmak için geldik. Hepimizin bu ülkeye çok verecek, çok harcayacak çok çalışmamız gereken durumlar olduğuna inanıyorum. Buradan bir kez daha sesleniyorum. Diyorum ki ülkemiz olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğimize ihtiyacımız var. ecdadımızın geride bırakmış olduğu bu mirasa bu gençlerimizle beraber sahip çıkmamız lazım. Allah tüm şehitlerimizin mekanlarını cennet etsin” diye konuştu.
BAKAN AVCI’DAN BAŞKAN TÜRKMEN’E TEŞEKKÜR
Bu tür manevi değeri yüksek seyahatlere hep destek verdiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Böylesine güzel bir seyahati organize ettiği için Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e Teşekkür ediyorum. Bende Üsküdarlı sayılırım. Üsküdarlıyım. Dolayısıyla burada Üsküdarlı kardeşlerimizle, çocuklarımızla gençlerimizle, öğrencilerimizle buluşmak gerçekten güzel bir tevafuk oldu. Ben hepsine hayırlı yolculuklar diliyorum. Selametle gitsinler. Allah tekrarını nasip etsin. Öğrencilerimiz,öğretmenlerimiz buraya çok ilgi gösteriyorlar. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen Beye ayrıca teşekkür ediyorum. Sadece bu gezileri organize ettiği için değil. Bu vesile ile Üsküdar da ki okullarımıza yaptığı katkılar sebebiyle de çok teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum” diye konuştu.
Başkan Türkmen’in konuşması sonrası AK Parti Eceabant İlçe Başkanı Ergün Gören, düzenlenen etkinlikten ötürü Başkan Hilmi Türkmen’e, ‘Vazo’ hediye etti.
Başkan Hilmi Türkmen törene katılan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Şehitlikte kısa bir yürüyüş yaptı.
Program aş evinin 10 bin gence etli pilav dağıtması sonrası gençleri otobüslere binip dönüş yolculuğuna başlamasıyla tamamlandı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..