Bakan Nabi Avcı ve başkan Türkmen gençleri uğurladı

Bakan Nabi Avcı ve başkan Türkmen gençleri uğurladı

Tarih 14 Mayıs 2015, 12:12 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdar Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümü dolayısıyla 10 bin genci ‘Büyük Çanakkale Gezisi!’ temalı etkinlikle büyük destanı yazan Çanakkale kahramanlarıyla buluşturdu.

Bakan Nabi Avcı ve başkan Türkmen gençleri uğurladı

Üsküdar Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümü dolayısıyla 10 bin genci ‘Büyük Çanakkale Gezisi!’ temalı etkinlikle büyük destanı yazan Çanakkale kahramanlarıyla buluşturdu. Geziye Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’da katıldı. Gezi sonrası gençleri  uğurlamak için otobüse binen Bakan Avcı, “Gençlere milli değerlerini öğreten böylesine önemli etkin düzenlediği için Başkan Hilmi Türkmen’e  teşekkür ediyorum” dedi.

120 OTOBÜS HAREM’DEN HAREKET ETTİ


Üsküdar belediyesi 10 bin genci Çanakkale’ye götürdü. İstanbul Harem otogarından 120 araç filosuyla Çanakkale’ye giden gençler, Eceabat’ta aş evinin seyyar yemekhane aracını kurduğu alanda; cephede savaşan kahramanların karavanası olan arpa ekmeği ve arpa çorbasıyla kahvaltılarını yaptıktan sonra şehitliği gezdi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de gençlerle beraber Çanakkale’ye giderek şehitlerin mezarı başında Fatiha okudu. Sonrasında Çanakkale Şehitliğinde gençlere seslenen Başkan Türkmen, “Burada siz gençlerle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyorum ” dedi

 

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “ Dün akşam saatlerinde Üsküdar Harem Otogarı’ndan yola çıktık. Hamdolsun çok güzel bir yolculuk yaptık. Bu yolculuğun sonunda şuanda Çanakkale’de Şehitlik Abidesi Meydanı’nda Üsküdarlı çocuklarımızla birlikte bir anma programı gerçekleştireceğiz. Gördüğünüz gibi burada mahşeri bir kalabalık var. 10 bin Üsküdarlı genç ile bugün bura ecdadımızı, kahramanlarımızı selamlamak, onlara bir Fatiha okumak üzere burada buluştuk. Hakikaten duygulanmamak elde değil. Hem bu ecdadımızı kabir başında ziyaret etmek çok duygulandırdı bizi. Hem de Üsküdarlı gençlerimizi adeta Fatiha okumak için yarışırcasına görmekte bizleri çok mutlu etti. Gençlerimizin gözlerinden öpüyorum. Böyle bir gençliğimiz var ne mutlu bizlere Ecdadımız, şehitlerimiz nur içinde yatsınlar rahat uyusunlar. Arkada böyle gençlik böyle zinde, ecdadına saygılı, ecdadının mirasına sahip çıkan bir gençlik bıraktıkları için onlarda rahat uyusunlar. Bizler bugün Üsküdarlılar olarak Çanakkale’deyiz. Çanakkale şehitlerimizi anmak için geldik. Hepimizin bu ülkeye çok verecek, çok harcayacak çok çalışmamız gereken durumlar olduğuna inanıyorum. Buradan bir kez daha sesleniyorum. Diyorum ki ülkemiz olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğimize ihtiyacımız var. ecdadımızın geride bırakmış olduğu bu mirasa bu gençlerimizle beraber sahip çıkmamız lazım. Allah tüm şehitlerimizin mekanlarını cennet etsin” diye konuştu.

BAKAN AVCI’DAN BAŞKAN TÜRKMEN’E TEŞEKKÜR

 

Bu tür manevi değeri yüksek seyahatlere hep destek verdiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Böylesine güzel bir seyahati organize ettiği için Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e Teşekkür ediyorum. Bende Üsküdarlı sayılırım. Üsküdarlıyım. Dolayısıyla burada Üsküdarlı kardeşlerimizle, çocuklarımızla gençlerimizle, öğrencilerimizle buluşmak gerçekten güzel bir tevafuk oldu. Ben hepsine hayırlı yolculuklar diliyorum. Selametle gitsinler. Allah tekrarını nasip etsin. Öğrencilerimiz,öğretmenlerimiz buraya çok ilgi gösteriyorlar. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen Beye ayrıca teşekkür ediyorum. Sadece bu gezileri organize ettiği için değil. Bu vesile ile Üsküdar da ki okullarımıza yaptığı katkılar sebebiyle de çok teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum” diye konuştu.

Başkan Türkmen’in konuşması sonrası AK Parti Eceabant İlçe Başkanı Ergün Gören, düzenlenen etkinlikten ötürü Başkan Hilmi Türkmen’e, ‘Vazo’ hediye etti.

Başkan Hilmi Türkmen törene katılan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Şehitlikte kısa bir yürüyüş yaptı.

Program aş evinin 10 bin gence etli pilav dağıtması sonrası gençleri otobüslere binip dönüş yolculuğuna başlamasıyla tamamlandı.

Bu haber 577 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER