Yerel basın “Suriyeli çocukları gülümsetecek “

Yerel basın “Suriyeli çocukları gülümsetecek “

Tarih 11 Nisan 2015, 12:42 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdar Belediyesi’nin Suriyeli sığınmacı çocuklar için hayata geçirdiği ‘Onları Mutlu Etmek Çocuk Oyuncağı’ kampanyasına bir destek de Üsküdar yerel basın temsilcilerinden geldi.

Yerel basın “Suriyeli çocukları gülümsetecek “

 

Üsküdar Belediyesi’nin Suriyeli sığınmacı çocuklar için hayata geçirdiği ‘Onları Mutlu Etmek Çocuk Oyuncağı’ kampanyasına bir destek de Üsküdar yerel basın temsilcilerinden  geldi.

Yerel basın temsilcileri, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e nezaket ziyaretinde bulunarak makamında bir süre sohbet etti.Yerel basın temsilcileri sohbet sonrası  ‘Mirasınız Kitap Olsun’ temalı kitap toplama kampanyası kumbarasına kitap attı. Çıkışta ise Başkan Hilmi Türkmen ile birlikte ‘Onları Mutlu Etmek Çocuk Oyuncağı’ temalı oyuncak toplama kumbarasının yanına geçerek beraberinde geçtirdiği oyuncakları ‘Bu güzel kampanyaya destek olmak mutluluk verici’ diyerek attı. Başkan Türkmen’de katkılarından dolayı gazetecilere teşekkürlerini iletti.OYUNCAK KUMBARLARI DOLUYOR
Üsküdar’daki meydanlara, alış-veriş merkezlerine, sitelere, derneklere, okullara yerleştirilen ‘Oyuncak Kumbaraları’ yardımsever vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Sosyal İşler ve Yardım Müdürlüğü ekipleri dolan kumbaralardaki oyuncakları depolarda muhafaza altına alarak boşaltılan kumbaraları tekrar yerlerine yerleştiriyor.23 NİSAN’DA URFA’YA YOLCULUK VAR
Toplanan oyuncaklar 23 Nisan’da TIR’larla Urfa’ya götürülecek. Üsküdarlı bir grup öğrenci de düzenlenecek etkinlikte Urfa’ya giderek Suriyeli kardeşlerine oyuncak dağıtacak.

 

Bu haber 568 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER