2-b de son gelişmeler...
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
2-B de neler oluyor
25.mart günü itibariyle sitemizin etrafında “Gözün aydın ATA-2 tapularınız hayırlı olsun “ konulu afişler Üsküdar Belediyesi tarafından asılmıştır.
2-B de neler oluyor
25.mart günü itibariyle sitemizin etrafında “Gözün aydın ATA-2 tapularınız hayırlı olsun “ konulu afişler Üsküdar Belediyesi tarafından asılmıştır.
Gazetemiz ve site yönetimi telefon bombardımanına tutulmuş yüzlerce kişi telefon açarak nedir gelişmeler diye sorular yöneltmiştir.
Gerçekten de yıllar süren tapumuzu bedelsiz geri alma mücadelemiz son üç yılda yasanın da çıkmasıyla bir dayanak kazanmıştır. Maliye Bakanlığı süreç içerisinde öncelikle satış işlemlerini bitirmiş ve ardından bedelsiz iadeleri dosya dosya incelemeye başlamıştır.
Ankara bakanlık ve Milli Emlak Genel Müdürlük nezninde yapılan çalışmalar meyvesini vermiş ve 11.Şubat tarihi ile arsamızın bedelsiz iade muamelesi imzalanarak İstanbul defterdarlığına gönderilmiştir.
O günden bu zamana Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve ekibi de var olan arsamızın iadesi ile beraber yapılacak terkler konusunda nasıl bir yol izleneceğini planlamaktadır. Ata 2 nin 2-b arsa iadesinin yapılması ve bağlı imar ruhsat konularında yıllardır yapılan görüşmelerde pek bir engelinin olmadığının tespitinin yapıldığını da Ata 2 liler bilmeli sorunlarının yakın zamanda zincirleme olarak çözüleceğini de buradan duyurmayı bir borç biliriz.
Çok detayları olan konunun bu satırlara sığmayacağı bellidir. Ata 2 üyeleri 2-b den iade olan arsanın iade muamelesinin acilen yapılmasını bağlı işlerin sırayla tamamlanmasını beklemektedir. Yavuztürk mahallesinde de komşu kooperatifler dosya bazında iade işlemlerini beklemekteler.
Ata 2 nin yapacağı terk alanında da yüzlerce aile arsalarını satın almayı beklemekte belediye yetkilileri ve Milli emlak yetkilileri bu bölgenin de arsa sorununu çözme konularında bölgede toplantılar düzenleyerek duyuracak.
26.Nisan Genel kurul tarihidir o güne kadar pek çok gelişme yaşayabiliriz tüm olan gelişmeleri Ata 2 genel kurulunda ortaklar ve Yönetim kurulu detayları ile tartışacak ve buna bağlı kararları alacak.
Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..