BAŞKAN TÜRKMEN’DEN ŞAMPİYONLARA Birer kese altın

BAŞKAN TÜRKMEN’DEN ŞAMPİYONLARA Birer kese altın

Tarih 24 Şubat 2015, 10:49 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Türkiye Gençler Süper Lig’inde şampiyonluğa ulaşan Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hentbol Genç Takımı’nı ağırlayarak elde edilen başarıdan dolayı birer kese altınla ödüllendirdi.

BAŞKAN TÜRKMEN’DEN ŞAMPİYONLARA 1’ER KESE ALTIN

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Türkiye Gençler Süper Lig’inde şampiyonluğa ulaşan Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hentbol Genç Takımı’nı ağırlayarak elde edilen başarıdan dolayı   birer kese altınla ödüllendirdi.

Türkiye Gençler Süper Lig karşılaşmalarında rakiplerini dize getirerek şampiyonluk kupasını kaldırmayı başaran Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hentbol Genç Takımı oyuncuları için ödül töreni düzenlendi. Ödül törenine, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Rize’nin Çaykent   İlçesi Belediye Başkanı Hasan Kara, Üsküdar Belediyesi Başkan yardımcıları, birim müdürleri, Üsküdar Belediyesi Spor Müdürü Hüsnü Saraç,spor  Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya, Kulüp Hentbol Şube Sorumlusu Kağan Pehlivan, teknik ekip, sporcuların yakınları ve basın mensupları katıldı.

Üsküdar Belediyesi Hizmet Binası Encümen Salonu’ndaki törende Başkan Hilmi Türkmen, sporcuların ellerini tek tek sıkarak tebrik etti.

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR
 Başkan Hilmi Türkmen, ödül töreninde yaptığı konuşmasında elde edilen başarıların tesadüf olmadığına vurgu yaparak, “Hayatta hiçbir başarı tesadüf değildir. Son 10 yılda geldiğimiz nokta öncesiyle kıyas bile kabul edilemez. Elde edilen bu başarının sırrı ise işimizi ciddiyetle ele almak ve severek yapmamızda gizildir” diye konuştu.

BAŞARILAR TESADÜF DEĞİL
Spora ve sporcuya her zaman önem verdiklerini belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Biz Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü olarak salon sporlarında başarılı bir kulübüz, başarılı bir kadromuz var. Özellikle hentbol ve atletizmde sadece ulusal ölçekte değil uluslararası şampiyonluklarımız var. Şubat’ın başında Avrupa’da yapılan Kros Atletizm yarışmasında büyük bayanlarda Avrupa şampiyonu olmuş bir takımız ve şimdi şubatın sonunda Ankara’da genç bayanlar arasında yapılan hentbol müsabakalarında genç bayanlarda Türkiye şampiyonu olduk. Bugün bu şampiyon kızlarımızı bu başarılarından dolayı ödüllendirmiş olduk. Üsküdar’daki bay bayan genç sporcularımız her birinin mutlaka bir spor dalında spor yapmalarını arzu ediyoruz, bütün tesislerimizi ve kadrolarımızı buna göre dizayn etmek durumundayız ve Üsküdar’daki gençlerimiz sporla meşgul olduklarında arzu ediyoruz ki bir takım kötü alışkanlıklarından, kötü çevrelerden, kötü insanlardan uzak duracaklardır. Gençlerle iyi insanları iyi işleri arkadaş etmek herhalde bu olsa gerek. Spor hem sağlıktır hem iyi arkadaştır, hem de başarıdır. Üsküdar’daki gençlerimiz bu başarıyla birlikte hem sağlıklı hem de iyi bir çevre ortamında kendilerini buluyorlar. Ben Kulüp Başkanımızı kulüpteki Hentbol Şube sorumlumuzu ve sevgili kaptanımızı ekibiyle beraber tebrik ediyorum. ‘dedi.

Büyük bir başarıya imza attıklarını belirten Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Bayan Hetbol Takım Kaptanı Buket yılmaz “Biz hepimiz çok mutluyuz, gençler olarak büyük bir başarı elde ettik. Şampiyonluk kupasını kaldırdığımız için bütün takım ve hocalarımız çok mutluyuz inşallah devamı gelecek” diye konuştu.

Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya ve Hentbol Şube Sorumlusu Kağan Pehlivan’da törende yaptıkları konuşmalarda başarılarının arkasında verdiği desteklerle Başkan Hilmi Türkmen’in olduğunu belirterek kendilerine teşekkürlerini sundular.

VAY SÜLEYMAN VAY
Bayan hentbol takımı sporcularına hediyeleri takdim edilirken yerel basınından Süleyman Hilmi Eren isimli gazetecinin altın dolu keseden almak için araya karışması sonrasında Başkan Hilmi Türkmen’in kendisini son anda fark ederek ‘Sende nereden çıktın’ diye tepki göstermesi törende kahkahaların yükselmesine neden oldu.

Durumu tebessüm ederek takip eden meslektaşları ise gazeteci arkadaşlarının altını kapmak için yaptığı girişimi ‘Vay Süleyman vay’ sözleriyle değerlendirdiler.

Başkan Türkmen, ödül töreni sonrası sporcu ve teknik heyetle toplu olarak fotoğraf çektirdi. Hep birlikte şampiyonluk kupasının havaya kaldırılıp ‘Üsküdar’ sloganı atılmasıyla birlikte program sona erdi.

Bu haber 594 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER