Sinan Aktaş Aday adaylığını açıkladı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
AK Parti Üsküdar 4. Dönem İlçe Başkanı Sinan Aktaş, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı açıklamasını Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltılı programda açıkladı.
Sinan Aktaş Aday adaylığını açıkladı
AK Parti Üsküdar 4. Dönem İlçe Başkanı Sinan Aktaş, İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı açıklamasını Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltılı programda açıkladı.
Belediye tesislerinde toplanan Üsküdar ın sivil toplum temsilcilerine seslenen Sinan Aktaş “siyasete hizmet etmenin zevkini aldıktan sonra bundan kolay kolay vazgeçilemeyeceğini vurguladığı konuşmasında, hizmet aşkının bu faaliyet içinde bulunan insanlara enerji verdiğini söyledi. Aktaş bunun en büyük yansımasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da görüleceğini işaret etti ve Şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanımız 12 yıldır Başbakanlığı ve şimdi Cumhurbaşkanlığı döneminde sürekli kendini yenileyerek bir destan yazıyor. Sürekli olarak hiç ara vermeden milletiyle ve ümmetiyle meşgul oluyor. Cumhurbaşkanımızla baş başa kaldığımızda hala kendisine 'abi' diye hitap ediyorum" dedi.
Milletvekilliğini hiçbir zaman bir mevkii olarak görmediğini, milletvekilliğini hizmet macerasının bir parçası olarak gördüğünü belirten Sinan Aktaş, "Milletvekili olmasam da çok önemli değil. Bu göreve talip olmam, kendi isteğimin dışında bir geleneği de yerine getirmektir. Ben de bu geleneğe uydum" diye konuştu. Sinan Aktaş, siyasi yaşamında insan yönetmeyi öğrendiğini, Üsküdar ın ümraniye’nin Çekmeköy’ün derdinin ne olduğunu çok iyi bildiğini, sadece Üsküdar ve İstanbul ile yetinmeyip Türkiye'nin birçok bölgesini gezdiğini dile getirdi. "Kimseden aşağı kalır bir tarafımız yok. Üsküdar'da birçok okulun yaptırılmasına ön ayak oldum. Tecrübeliyim ve aday oldum. Seçilmesek de önemli değil. Açıkçası bazen ayaklarım geri geri gidiyor. Aday listesinde yer alsam da almasam da önemli değil. Ben hizmete devam edeceğim. Ev ev gezeceğim ve geçmişti yaptığım gibi insanların sorunlarını dinleyeceğim" dedi.
Ardından bir evvelki dönem Belediye Başkanı Mustafa Kara ve Ak Parti Üsküdar İlçe başkanı Halit Hızır bir konuşma yaparak desteğini belirtti.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..