![Numune Hastanesi Poliklinik binası boşaltıldı](/upload/resimler/haber/527_numune---_2.jpg)
Numune Hastanesi Poliklinik binası boşaltıldı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Haydarpaşa Numune ye gidecek hastalar dikkat !
Numune Hastanesi Poliklinik binası boşaltıldı
Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bitişiğinde devam eden zemin altı otoparkı inşaatı nedeniyle, hastanenin poliklinikler binasında çatlaklar oluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından da, gece saatlerinde yapılan açıklamayla hastanenin poliklinikler binasının kapatıldığı duyuruldu.
İBB'den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
"İstanbul Kadıköy'deki Numune Hastanesi Poliklinik binasında, yakınındaki inşaat çalışmasından kaynaklanan çatlaklar gözlenmiştir. İlk incelemede söz konusu çatlakların önemli risk oluşturmadığı tespit edilmişse de, poliklinik binasının tedbir ve gözlem amaçlı olarak kapalı tutulması uygun görülmüştür. Yapılacak teknik incelemenin ardından poliklinik binasının yeniden hizmet vermeye ne zaman başlayacağı duyurulacaktır."
MALZEMELER BİNADAN TAHLİYE EDİLDİ
Poliklinik binasının kapatılmasının ardından, hastane içindeki yollara güvenlik görevlileri şerit çekti; poliklinik yönüne giden yaya ve araçların geçişine izin verilmedi.
Bu sırada çatlakların oluştuğu binadaki tıbbi cihaz ve malzemeler de görevliler tarafından kamyonetlere yüklenerek hastanenin başka servislerine taşındı. Polikliniklerden randevu alan hastaların mağdur olmaması için ise, hastanenin diğer birimlerinde poliklinik hizmeti verileceği öğrenildi.
"ÇATLAKLAR OLUŞMUŞ"
Bir hasta yakını konuyla ilgili, "Çalışmalardan dolayı poliklinik binasında çatlaklar oluşmuş galiba. Kimseyi sokmuyorlar şuan" diye konuştu.
HASTALAR DİĞER SERVİSLERE YÖNLENDİRİLDİ
Hastalar poliklinik hizmeti verecek diğer servislere yönlendirildi.
Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki polikliniklerden bugün için randevu alan hastalar, sabah erken saatlerde hastaneye geldi. Hastaları polikliniklere giden yollarda güvenlik görevlileri karşıladı. Hastalar, görevliler tarafından hastanenin diğer birimlerinde poliklinik hizmeti verecek olan servislere yönlendirildi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..