2. Yarıya kötü başlangıç Çengelköy-Erok 0-1
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Çengelköy spor lider bitirdiği BAL 11. Grupta ikinci yarı ilk maçında EROK spora 1-0 yenilerek üç puan kaybetti.
2. Yarıya kötü başlangıç Çengelköy-Erok 0-1
Çengelköy spor lider bitirdiği BAL 11. Grupta ikinci yarı ilk maçında EROK spora 1-0 yenilerek üç puan kaybetti.
18.Ocak Pazar günü çok güzel bir havada başlayan maç öncesi Antalya’da kamp yapan Çengelköy spor maçın mutlak favorisi idi. Grupta sadece 9 puan toplamış olan Erok spor un hiçbir iddiası olduğu düşünülmüyordu. Çengelköy taraftarı maç başlamadan evvel tribünlerde yerlerini aldı çeşitli pankartlar ve flamalarla çok güzel görüntülere imza attılar. Yıllardık özlem duyduğumuz taraftar desteği tam anlamı ile maç başlamadan kendini hissettirdi. Atkı şov ve flama şovları harika idi.
Yeni transferler
-EREN ÜNTÜRK-(Çarşamba Spor)-(Santrafor)
-OZAN AYDIN-(Halide Edip Adıvar Spor Kulübü)-(Sağ-Sol Kanat)
-ALPER OKUTAN-( Halide Edip Adıvar Spor Kulübü)-(Ön Libero-Orta Saha)
Maç kadrosunda yeni transferlerde yer aldı ,Eren i ilk 11 de izledik. Maç başladığında bol gol pozisyonları izlememize rağmen golü Çengelköy değil Erok buldu. 10.dakikada yenilen gol futbolcuların moralini bozdu bozulan moral devre arasında düzelir derken her iki takımdan kırmızı kartlarla atılan oyuncular sonrası oyunun temposu iyice bozuldu. Sinirlerine hakim olamayan oyuncularımız bol bol sarı kart gördü. Rakip Erok oyuncuları da kartlardan nasibini aldı. 1-0 önde olan Erok maçı oyalaya oyalaya bitirdi. Haklı olarak grup liderini yendikleri için sevindiler. İlk onlar kırmızı kart görüp 10 kişi kalmalarına rağmen avantajı kullanamadık bizde kart görerek dengeyi sağlamış olduk.
Oyunculara hatırlatmak gerek hakem bir tarafa erken kırmızı kart gösterdiği zaman bunun etkisinde kalıyor ve rakibe de kırmızı kart göstermek için kolayca bahane bulabiliyor. Bu davranışı süper ligde de amatörde de her yerde görebiliyoruz.
Zayıf rakibe kaybedilen üç puan oyuncuları hocayı yönetimi üzdüğü gibi seyirciyi de berbat etti. Herkes fazlasıyla üzüldü. İlk defa izleyenler Çengelköy nasıl grupta birinci oldu diye bizlere sormadan edemediler. Biz ise takımızın oynadığı futbol ile övünürken tanıyamaz hale geldik.
Umarız ligin son haftası bu kaybedilen puana daha çok üzülmeyiz.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..