![Gazetecilerin ortak sesi “ÖZGÜRLÜK NEFESTİR”](/upload/resimler/haber/9E6_261637_1864.jpg)
Gazetecilerin ortak sesi “ÖZGÜRLÜK NEFESTİR”
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Merkezi Üsküdar’ da bulunan Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneğinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle düzenlediği etkinlik büyük beğeni aldı.
Gazetecilerin ortak sesi “ÖZGÜRLÜK NEFESTİR”
Merkezi Üsküdar’ da bulunan Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneğinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle düzenlediği etkinlik büyük beğeni aldı.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ülkenin birçok yerinde olduğu gibi Üsküdar’ da yapılan etkinliklerle gazeteciler hatırlandı.
Merkezi Üsküdar’ da bulunan Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği tarafından “Özgürlük Nefestir” başlığıyla Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi.
10 Ocak 2015 Cumartesi günü Üsküdar Şemsipaşa Atatürk Anıtına Dernek Başkanı Yaşar Kaba, ve Nimet Kartal, Turhan Bal, Deniz Dalgın tarafından çelengin bırakılmasıyla başladı. Özgürlük Nefestir başlığıyla düzenlenen gün önemi ve anlamı konulu konser, Saat 13.00 Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi Boğaziçi salonunda saygı duruşu ve istiklal marşı ardından Yaşar Kaba’ nın konuşmasıyla açıldı.
Dernek Başkanı Yaşar Kaba, Dernek çalışmaları hakkında, günün anlam ve önemi konusunda kısa bilgiler verdi. Yaşar Kaba Şehit Gazetecilerimize değinirken Fransa’ da basın mensuplarına karşı girişilen katliamı kınadı, “Basın Mensuplarına sıkılan Kurşunlar, İnsanlığın geleceğine sıkılan kurşunlardır” dedi.
Sanatçı Fevzi Kurtuluş sazıyla çıktığı sahnede basın emekçilerinin gününü kutladı, söylediği birbirinden güzel Türkülerle adeta salonu coşturdu.
Etkinliğin Sunumunu yapan Gazeteci- Yazar Emel Seçen, gazeteciler günü için hazırlanan “Türk Basın Tarihine Bakış” çalışmasını slayt eşliğinde sundu.
Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Mardin Halk Oyunları” gösterisi adeta büyüledi.
Turgay Demir’ in Bozlak Türküleri ile büyük alkış aldı, öğrenciler Ankara havaları ile sahne önünde inerek Türküler eşliğinde oynadılar.
Piyanist Tansel Ezgi eşliğinde sahne alan Solmaz Çağlar ise etkinliğin genç sesi olarak gönüllere taht kurdu.
Anadolu Gösteri Sanatları Kulübü Halk Oyunları ekibi sergiledikleri Karadeniz Halk oyunları etkinliğin muhteşem gösterilerinden birisi oldu.
Etkinliğe katılımları ile destek veren, gazetecileri bu güzel gününde yalnız bırakmayan sanatçılara Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği tarafından günün anısına birer Plaket verildi.
Sanatçı Fevzi Kurtuluş’ un Plaketini Dernek Genel Başkanı Yaşar Kaba, Yakacık Mesleki ve Teknik Lisesi Öğrencileri adına Öğretmenlerine Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, Sanatçı Turgay Demir’ in Plaketini Şair- Yazar Güler Tunalı, Piyanist Tansel Ezgi’ ye Anadolu Gösteri Sanatları Kulübü Başkanı Aziz Ağbulak, Sanatçı Solmaz Çağlar’ a Üsküdar Belediye Başkanı Basın Danışmanı Cüneyt Bitikçioğlu verirken, Anadolu Gösteri Sanatları Gösteri Kulübü başkanının plaketini Üsküdar Belediye Meclis Başkanı Esat Kalay verdi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü anısına hazırlanan “Türk Basın Tarihi ve Basın Şehitlerimiz” konulu kitapçık katılımcılara ücretsiz dağıtıldı.
Gazeteciler Sosyal Sorumluluk Projeleri Derneği Organizasyonu ile hazırlanan etkinlik Üsküdar Belediyesi işbirliği ile yapıldı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..