ÇALIŞAN GAZETECİLER ÜSKÜDAR’DA BULUŞTU
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediyesi, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ulusal ve yerel medyada görev yapan gazetecileri, Üsküdar Boğaziçi Yaşam Merkezinde ağırladı.
ÇALIŞAN GAZETECİLER ÜSKÜDAR’DA BULUŞTU
Üsküdar Belediyesi, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde ulusal ve yerel medyada görev yapan gazetecileri, Üsküdar Boğaziçi Yaşam Merkezinde ağırladı.
Katılımın hayli yoğun olduğu gecede Başkan Hilmi Türkmen, yemeğe katılan gazetecilerin masalarını ziyaret ederek gazeteciler gününü tebrik etti.
“GAZETECİLİK CİDDİ BİR İŞ”
Karşılıklı sohbet ortamında geçen gecede günün anlamı için bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ‘Basınımızın ve gazete camiamızın çok değerli mensuplarıyla bir akşam yemeğinde buluşup günlerini kutlamak istedik. Sağ olsunlar bizleri yalnız bırakmadılar. Birlikte hem bir sohbet hem akşam yemeğinde buluşmuş olduk. Bu vesile ile “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Gazeteciliğin zor yönlerine değinen Başkan Türkmen, “ Çok zor şartlarda çalışan Gazetecilerin bu anlamlı günü çalışma koşullarının iyileştirilmesi anlamında bir fırsat olsun. Gazetecilerimiz, basın mensuplarımız sadece kendileri için değil, bir ülke için, şehir için, dünya için önemli görev, vazife ifa ediyorlar ve bu vazifelerini yaparken gözlerini hiçbir problemden sakınmadan, adeta hayatlarını tehlikeye atarak çok ciddi bir iş yapıyorlar. Ben bu gün dolayısı ile tüm dostlarımın hem gününü kutluyorum, hem de onlara sağlıklı başarılı bir yıl ve meslek hayatı diliyorum” dedi.
Üsküdar Belediyesi’nin organize ettiği davette yemekler yenilip hoş sohbetler yaşandı. Hatta birbirini uzun zamandır göremeyen gazeteciler bir araya gelerek hasret giderdi.Gecenin sonunda Başkan Hilmi Türkmen, Boğaziçi Yaşam Merkezi önünde gazetecilerle toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirerek katılımları için teşekkür etti.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..