![İbrahim Hakkı’nın öğrencileri Üsküdar Belediye Meclisindeydi](/upload/resimler/haber/68E_secim9.jpg)
İbrahim Hakkı’nın öğrencileri Üsküdar Belediye Meclisindeydi
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Eren Cankur okul için kütüphane ,fen laboratuarı ,spor salonu ve spor malzemelerine ihtiyaçları olduğunu belirten bir konuşma yaptı.
İbrahim Hakkı’nın öğrencileri Üsküdar Belediye Meclisindeydi
Eren Cankur okul için kütüphane ,fen laboratuarı ,spor salonu ve spor malzemelerine ihtiyaçları olduğunu belirten bir konuşma yaptı.
Üsküdar Belediyesi’ni ziyaret eden minik demokratlar Meclis Salonu’nun sıralarına oturarak meclis üyesi gibi seçime gittiler. Oy kullanımı ve sonrasında yaşanan ilginç diyaloglarla izleyenleri tebessüm ettirdiler.
Üsküdar İbrahim Hakkı Konyalı İlköğretim Okulu’ndan 28 öğrenci, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İshak Arsen, Okul Müdür Yardımcısı İlhan Türkmen ve Rehber Öğretmen Gürkan Keskin’le birlikte, Üsküdar Belediyesi Meclis Başkanı Esat Kalay’ın misafiri olarak belediyeyi ziyaret ettiler.
Minik öğrenciler, Meclis’in nasıl çalıştığını, Meclis başkanının nasıl seçildiğini ve Meclis içeriğinin nasıl olduğu hakkına yerinde görerek ve yaşayarak bilgi sahibi oldular.
Meclis Başkanı Esat Kalay, geleceğimizin teminatı olan böylesine pırıl pırıl öğrencileri konuk ettikleri için mutlu oldukları ifade ederek, “Hoş geldiniz” dedi. Kalay, meclis üyesi sıralarında oturan miniklere dönerek ‘Başkanımızı tanıyan var mı?’ diye sorunca, 28 öğrenci hep bir ağızdan; ‘Avukat Hilmi Türkmen’ diye haykırdı.
Esat Kalay, minik öğrencilere ziyaretin amacını hatırlatıp, “Bugün burada demokrasilerde sürecin nasıl işlediğini kendiniz yaşayarak göreceksiniz. Halkın oylarıyla seçilmiş meclis üyeleri gibi, bir Başkan Vekili ve bir Başkan Vekili Yardımcısı seçeceksiniz” dedi. Kalay, seçimin gizli oylama yöntemiyle yapılacağını söyledi.
Minik öğrenciler saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrası Meclis’in gündemine geçtiler. Esat Kalay, Meclis Başkanlığı’na, Meclis üyeleri tarafından iletilmiş teklifleri aldıktan sonra başka teklif olup olmadığını sordu. Başka teklif gelmeyince, Başkanvekili Aybüke Kılıçkaya ve Başkanvekili Yardımcısı Bahar Ercan için dağıtılan zarflarla gizli oylama yapıldı. Minik öğrenciler Belediye Meclis üyesi sıfatlarıyla oylarını kullandılar. Oylama sırasında tebessüm ettiren anlar yaşandı. Bazı öğrenciler ‘kimi seçeceğiz’ diye sorarken, sandıkta görevlendirilenler ise ne iş yapacaklarını bilmediklerini söylediler.
Seçimlerin tamamlanması sonrası minik meclis üyeleri seçimi kazanan arkadaşlarını alkışlayarak tebrik ettiler. Meclis Başkanı Esat Kalay, koltuğunu seçimi kazanan Aybüke Kılıçkaya hanıma bıraktı.
Minik başkan Aybüke Kılıçkaya, kendisini seçen arkadaşlarına kısa bir teşekkür konuşması yaptıktan sonra, Okul Başkan Vekili öğrenci Berren Büker’i konuşmasını yapmak üzere kürsüye çağırdı.
Kürsüye boyu yetişmeyen minik Büker’in yardımına Müdür Yardımcısı İlhan Türkmen yetişti. Türkmen, oy sandığını kaptığı gibi kürsünün önüne koydu. Berren Büker, oy sandığının üzerine basarak çıktığı kürsüde okullarındaki eksikleri dile getirdi. “Siz büyüklerimizden okulumuza kütüphane istiyoruz” diye konuştu.
Ayrıca Eren Cankur okul için kütüphane ,fen laboratuarı ,spor salonu ve spor malzemelerine ihtiyaçları olduğunu belirten bir konuşma yaptı.
Sonrasında kürsüye Müdür Yardımcısı İlhan Türker geldi. Eğitim adına yola çıktıklarını belirten Türker, “Herkesin eğitime ihtiyacı var. Şu yavrularımızı iyi yetiştirirsek, yanlış işler yapmazlar. Türkiye’ye sahip çıkmak için iyi eğitilmiş kaliteli nesiller ihtiyacımız var” diye konuştu. Türker’in konuşmasına devam ettiği sırada minik başkan Aybüke Kılıçkaya, kendisine tanınan 3 dakikalık süreyi aştığını belirtip sözlerini tamamlamasını istedi. Bunun üzerine salonda kahkaha tufanı koptu.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..