Park Et Yoluna Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Devam Et

Park Et Yoluna Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Devam Et

Tarih 05 Aralık 2014, 12:05 YazdırBu haberi yazdır

İSPARK toplu taşıma istasyonlarının yoğun olduğu yerlerde park et devam et otoparklarını hizmete açmaya devam ediyor.

Park Et Devam Et ile Aracını Trafikten Çek


İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK“Park Et Devam Et”otoparklarını toplu ulaşım istasyonlarında hızla yaygınlaştırıyor.


Ulaşımda alternatif sistemleri İstanbulların hizmetine sunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSPARK vasıtasıyla bu alanlara yakın noktalarda otoparkları da devreye sokuyor. Vatandaşlar özellikle Metro, Metrobüs ve Marmaray gibi ulaşım araçlarına kısa mesafede bulunan otoparklara araçlarını bırakarak trafik yoğunluğu ve stresine girmeden yollarına devam ediyorlar. İSPARK sürücüleri bu otoparklara yönlendirerek gidecekleri mesafeye kısa zamanda ulaşmalarını sağlarken her gün 150 kilometrelik araç konvoyunun da trafikten çekilmesini sağlıyor.


44 noktada 13 bin kapasite ile hizmet


Kent genelinde araçlarını rahat bir şekilde “Park Et Devam Et” otoparklarına bırakan sürücüler trafik yoğunluğuna girmeden yollarına Metro, Metrobüs, Marmaray,deniz taşıtı ve toplu taşıma araçlarını kullanarak devam ediyorlar. Kadıköy Ayrılıkçeşme otoparkına aracını bırakan sürücü Marmaray’ı kullanarak Yenikapı’ya buradan da aktarma yaparak Aksaray Metrosu ile Havaalanı’na aynı zamanda da Metrobüs ile Beylikdüzü’ne trafik stresi yaşamadan kısa zamanda ulaşabiliyor. Otoparka ise gün boyu sadece 5 TL ödüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle İSPARK olarak park et devam et otoparklarını yaygınlaştırdıklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik “ Sürücülerin araçlarını bu otoparklara bırakarak toplu taşıma istasyonlarını kullanmalarını sağlamak amacıyla yeni otoparkları hizmete açmaya devam edeceğiz” dedi.


Park Et Yoluna Metro, Metrobüs ve Marmaray ile Devam Et

İSPARK toplu taşıma istasyonlarının yoğun olduğu yerlerde park et devam et otoparklarını hizmete açmaya devam ediyor. Toplu taşıma noktalarına yürüme mesafesinde olan otoparklara araçlarını bırakan sürücüler farklı ulaşım imkânlarıyla yollarına devam edebiliyorlar.


Park Et Devam Et Otoparkları Marmaray istasyonuna yakın noktalarda Kazlıçeşme ve KadıköyAyrılıkçeşme’ detoplam 3.100 kapasiteyle; Metro istasyonuna yakın noktalarda Maslak, Darüşşafaka, Fatih Ulubatlı Hasan Kavşağı, Esenler Menderes, Levent, Hacıosman, KâğıthaneEski İETT Garajı, Bağcılar Meydan Cami yanı, Hastane yanı ve Kirazlı, Maltepe Küçük Yalı ve Gülsuyu, Üsküdar, KartalKöprüsü ile Soğanlık, Kadıköy Ayrılıkçeşme’ de toplam3.087 kapasiteyle; Metrobüs İstasyonuna yakın noktalarda Zeytinburnu,Beyoğlu Cemal Kamacı,Florya, Şişli, Ataköy, Büyükçekmece Tüyap, Avcılar, Kadıköy,Acıbadem’ detoplam 1,883 kapasiteyle;Deniz Taşıtlarına yakın noktalarda Yenikapı, Bakırköy, Kabataş, Avcılar, Maltepe, Bostancı, Kadıköy, Pendik, Tuzla, Kartal ve Çengelköy’de toplam 3,975 kapasiteyle Diğer toplu taşıma istasyonlarına yakın Florya ve Samatya Sahil’ de toplam 703 kapasiteyle hizmet veriyor.


Toplu taşıma istasyonlarına yakın noktalarda düşük ücretli otopark uygulaması olan “Park et Devam Et” sisteminden yılda yaklaşık 4 milyon kişi yararlanıyor. Her gün yaklaşık 100 kilometre araç konvoyunun trafikten çekilmesini sağlayan proje, kent genelinde trafiğin yoğun olduğu 44 noktada 13 bin araç kapasitesiyle vatandaşlara hizmet veriyor.

 

Bu haber 641 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER