Üsküdar Belediyesi Kış Spor Okulları Törenle açıldı

Üsküdar Belediyesi Kış Spor Okulları Törenle açıldı

Tarih 24 Kasım 2014, 12:46 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdar Belediyesi Kış Spor Okulları, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katıldığı coşkulu bir törenle açıldı. Çok sayıda davetli , genç ve minik sporcunun katılımıyla gerçekleşen açılışta birbirinden renkli görüntüler yaşandı.

Üsküdar Belediyesi Kış Spor Okulları Törenle açıldı

Üsküdar Belediyesi Kış Spor Okulları, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katıldığı coşkulu bir törenle açıldı. Çok sayıda davetli ,  genç ve minik sporcunun katılımıyla gerçekleşen açılışta birbirinden renkli görüntüler yaşandı.

Atletizm, hentbol, beceri gelişimi ve eğitsel oyunlar branşlarında 4-9 yaş grubu toplamda 850 çocuğa hizmet verecek Kış Spor Okullarının açılışında , sahaya çıkan 4 yaş grubu minik sporcular hocalarının nezaretinde hünerlerini sergilediler. Sonrasında sahne alan 13-14 yaş hentbol kız ve erkek takımları kendi aralarında gösteri maçları yaptılar.

Gençlerin ve minik sporcuların sahada gösterdikleri başarılı performanslar tribünlerden büyük alkış aldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Halit Hızır, Üsküdar Belediye Başkanı Yardımcıları Zeki Bıyık, Mete Yapıcı, Sedat Ayyıldız  ve Üsküdar Belediye Spor Birliği Başkanı Mecit  Çetinkaya ile birlikte açılışa katıldı.

Sporcu ve tribünlerin sevgi gösterisine salonu dolaşarak alkışla karşılık veren Başkan Türkmen, minik sporcularla yakından ilgilendi. Türkmen bir süre minik sporcu ve yakınlarıyla sohbet ettikten sonra açılış konuşmasını yapmak için kürsüye geçti.

Başkan Türkmen törene katılanları selamlayarak başladığı konuşmasında, heyecanlı bir başlangıç için yine bir arada olduklarını belirtip, “Heyecanlı bir başlangıç çünkü, İlklerin ve örnek hizmetlerin şehri Üsküdar’ımızda, bugün yine bir ilki gerçekleştireceğiz. Kış Spor Okulu Organizasyonumuzu hep birlikte başlatacağız”  dedi.

Her yönüyle güzel, bütün değerleri ve zenginlikleriyle kendilerini ayrıcalıklı hissettiren bir şehirde yaşadıklarına vurgu yapan Başkan Türkmen, “Gerçekten Üsküdar’da yaşamak bir ayrıcalık, Üsküdarlılık apayrı duygu, bir kültür.. Biliyor ve gönülden inanıyoruz ki, bize bu duyguları yaşatan Üsküdar’da, Üsküdarlılık farkını ortaya koyan Üsküdarlılar da Her türlü hizmetin,  en iyisine layık. Hem bireysel olarak bu şehirde yaşarken, çalışırken, gezerken, bu ayrıcalıklı şehrin havasını solurken; Hem de kurum olarak bu güzel şehre hizmet ederken, daima bunun farkında ve bilincinde olarak hareket ediyoruz. Üsküdar’a yakışan hizmetler, projeler gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Bu bilinçle yıllardır Üsküdar’a emek veriyoruz. Bu düşünceyle, gerek önceki dönemlerde, gerekse yeni hizmet dönemimizde onlarca öncü ve model projeye imza attık, atıyoruz” diye konuştu..

DÜNYA  ÜSKÜDAR’A  AŞİNA

Başkan Türkmen, şehirlerinin ilklere alışık, öncü ve örnek hizmetlere aşina olduğuna vurgu yapıp “İstanbul, Türkiye, hatta dünya, Üsküdar’a aşina. Uluslar arası düzeyde gerçekleştirilen organizasyonlara, Bilgi Evlerine, Çocuk Akademilerine, Üsküdar Çocuk Üniversitesine, Gençlik Akademilerine, Gençlik Buluşmalarına, gezilerine, Üsküdar gençliğinin başarılarına, madalyalarına aşina. Bir tarih ve kültür şehri olan Üsküdar’ımızın, Aynı zamanda bir “Şampiyonlar şehri” oluşuna da şahit oluyoruz ” dedi.

BU BAŞARILAR TESADÜF  DEĞİL

Gençlerin kazandırdığı madalyalarn tesadüf  olmadığına değinen Türkmen “5 yıl önce, sporu tabana yayma adını verdiğimiz çok kapsamlı, sürdürülebilir bir proje hayata geçirdik. Sporu çocukluk yıllarından başlatarak bir sağlıklı yaşama kültürü, bir yaşama biçimi haline getirme amacı güttüğümüz bu proje bütün projelerimizin ana çatısını oluşturuyor. Bütün spor branşlarını  her yıl titiz bir şekilde uygulamaya devam ediyoruz. Üsküdar Belediyesi olarak, sportif anlamdaki hizmetlerimizin ve gençlerimizin başarılarının mihenk taşı ve özeti bu projedir” dedi.

ŞAMPİYONLAR ŞEHRİ ÜSKÜDAR

Yerelden evrensele, gençlerin büyük başarılara imza attığını belirten Başkan Türkmen “Üsküdar’a sadece madalyalar değil, bir de “Şampiyonlar Şehri” unvanı kazandırmışlardır. Bu vesileyle bir kere daha, başarılarıyla bizleri gururlandıran sporcularımızı ve bu başarılarda emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Türkmen, konuşmasının tamamlanmasından sonra sporculara çanta ve tişört dağıttı. Süper Lig’de mücadele eden Üsküdar Bayan Hentbol Takımı ve 1453 Üsküdarlı genç sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Bu haber 534 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER