HAYIRSEVER İŞADAMLARINA TEŞEKKÜR YEMEĞİ

HAYIRSEVER İŞADAMLARINA TEŞEKKÜR YEMEĞİ

Tarih 14 Kasım 2014, 17:27 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçedeki iftar yemeği organizasyonlarına sponsor olan iş adamlarını, Cemile Sultan Korusu’nda verdiği yemekte ağırlayarak teşekkür etti.


HAYIRSEVER İŞADAMLARINA TEŞEKKÜR YEMEĞİ


Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ilçedeki iftar yemeği organizasyonlarına sponsor olan işadamlarını, Cemile Sultan Korusu’nda verdiği yemekte ağırlayarak teşekkür etti.


Üsküdar Belediyesi’nin, Ramazan Etkinliği kapsamında düzenlemiş olduğu iftar yemeği organizasyonlarında her gün 30 bin kişi ağırlanmıştı. Ramazan ayı süresince, toplamda 1 milyon kişinin misafir edildiği iftar sofralarının kahramanı hayırsever iş adamlarıydı.


Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, iftar yemeklerine sponsor olan 42 hayırsever işadamına Cemile Sultan Korusu’nda teşekkür yemeği verdi. Yemekte, işadamlarının yanı sıra, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri de hazır bulundu.

Gecede teşekkür konuşması yapan Başkan Türkmen “Üsküdar’ımıza nefes verme adına, sizin bu cömertliğinizin en önemli sebebi inançlarınız, geleneklerinize bağlılığınız ve bu topluma olan gönül borçluluğunuzdur. Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ederim” dedi.


“İSTANBUL ALTIN İSE ÜSKÜDAR YAKUTTUR”


İstanbul’un taşı toprağı altınsa, Üsküdar’ın Yakut olduğunu belirten Başkan Türkmen, işadamlarına Üsküdar’a yatırım yapma çağrısı yaptı. Üsküdar’da, Marmaray, Ümraniye- Çekmeköy Metro hattı ve Avrasya Tüp Geçidi projesi ile ulaşımın merkezi olacağına dikkati çeken başkan Türkmen, “Ayrıca, 3 kat büyüyecek olan Meydan projemiz, kentsel dönüşüm ve Validebağ Korusu’nun kent ormanı olması, Çamlıca Camii Üsküdar’a çok önemli katkı sağlayacaktır. Hani İstanbul’un taşı toprağı altın diyorlar ya iddia ediyorum ki Üsküdar’ın da taşı toprağı yakuttur. Yatırımlarda Üsküdar’ı tercih edebilirsiniz. Eğer imkânınız varsa gayrimenkul alanında yatırım yapın. Bu fırsatı değerlendirin derim” diye konuştu.


Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ise iftar sofralarının kurulmasında emeği geçen işadamlarına ve Üsküdar Belediyesi çalışanlarına teşekkür ederek, “İnanın, o kadar güzel bir Ramazan geçirdik ki, bir sonraki iftar sofralarını şimdiden özledim” dedi.


Konuşmalarının ardından Başkan Hilmi Türkmen ve Kaymakam Mustafa Güler, hayırsever işadamlarına teşekkür plaketlerini verdi.

 

Bu haber 666 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER