ÜSKÜDAR’A 14 YENİ İETT HATTI

ÜSKÜDAR’A 14 YENİ İETT HATTI

Tarih 11 Kasım 2014, 15:11 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdar Belediyesi Trafik Komisyonu ile İETT Ortak çalışması sonrası ilçeye 14 yeni otobüs hattı kazandırılırken, 9 hatta araç ilavesi gerçekleştirildi.

ÜSKÜDAR’A 14 YENİ İETT HATTI

Üsküdar Belediyesi Trafik Komisyonu ile İETT Ortak çalışması sonrası ilçeye 14 yeni otobüs hattı kazandırılırken, 9 hatta araç ilavesi gerçekleştirildi.


Üsküdar Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep ve istekler doğrultusunda İETT ile  ortak bir çalışma başlattı. Bu doğrultuda ulaşım sorunlarına çare olabilmek için ilçeye 14 yeni hat daha ilave edildi. 15 Eylül’den sonra 9 otobüs hattına ise araç takviyesi yapıldı. Ayrıca, 9 açık durak  kapalı hale getirildi. İlçedeki durak sayısı ise 547’den 572’ye yükseldi.


ÜSKÜDAR’A 14 YENİ HAT

Yapılan çalışmalar sonrası Üsküdar’a kazandırılan yeni hatlar şunlar :

11F Ferah Mahallesi-Üsküdar, 14 FD Küplüce-Ferah- Üsküdar Devlet Hastanesi, 14 YE Yavuztürk-İmes-Sarıgazi, 7 Rasathane-Ümraniye Devlet Hastanesi, 11 EK Esatpaşa-Cumhuriyet Mahallesi-Karlıdere Caddesi-Üsküdar, 1 Kazdal Caddesi-Üsküdar, 14 R Tufan Mahallesi-Kadıköy, 12 H M.Akif Ersoy Mahallesi, NATO yolu üzerinden Çengelköy/Kadıköy, 15 SK Sultanmurat-Kadıköy, 11 ES Esenevler-Üsküdar, E 18 Altunizade-Ümraniye-Sabiha Gökçen Havalimanı, 11 N Esenevler-Üsküdar, 9 Adem Yavuz Mahallesi-Üsküdar, 13 TD Ümraniye-Tepe Üstü-Üsküdar.


9 HATTA ARAÇ TAKVİYESİ

Ulaşım yoğunluğu yaşanan 9 hatta ise çeşitli sayıda araç takviyesi yapıldı. Bu hatlar ise şunlar: 15 C 6 araçla hizmet verilirken 1 araç ilavesi, 11 Ü Ünalan-Üsküdar hattı 4 araca 1 araç ilavesi, 15 S 6 araca 1 araç ilavesi, 11 Y Yavuztürk-Üsküdar 6 araca 1 araç ilavesi, 15 U Tufan Mahallesi-Üsküdar depar seferleri ilavesi, 11 BE Burhaniye-Üsküdar hattına 1 araç ilavesi, 11 C hattına 1 ilave hat daha yapılırken, diğer yandan 15 ÇK Güzeltepe durağı Basko sitesine kadar uzatıldı.


BEKLEYEN TALEPLER

Tüm bu çalışmaların yanında vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak için bazı taleplerin incelemesi devam ediyor. Bazı hatlara araç ilavesi yapılmaya devam edilecek. 11 BE Burhaniye-Üsküdar, 11 C hattı, 6 nolu hatta 1 ilave, 12 C’nin eski güzergâhına dönmesi, Ünalan’dan Üsküdar’a E-5 üzerinden yeni hat talebi, Ünalan Dereyolu Durağı’nın kapalı hale getirmesi, 15 U hattının Akgüngör Sokak’a kadar uzatılması, Selimiye İskele Caddesi’nin E-5 ile birleştiği noktaya trafik ışığı ve otobüs durağı talepleri kısa zamanda karara bağlanacak.


9 AÇIK DURAK KAPALI HALE GETİRİLDİ

Üsküdar’ın çeşitli mahallelerindeki 9 açık durak yapılan çalışmalar sonrası kapalı hale getirildi. Bu duraklar ise; Bahçelievler, Çamlıca Caddesi, Kirazlıtepe Büyük Camii, Oğuzhan Camii, İMKB Kız Meslek Lisesi, Sütçüler, Kazdal Caddesi, Üsküdar Devlet Hastanesi, Üsküdar Marmaray Durakları.

Bu haber 872 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER