Validebağ da uzlaşıya varıldı

Validebağ da uzlaşıya varıldı

Tarih 30 Ekim 2014, 11:08 YazdırBu haberi yazdır

VALİDEBAĞ Korusu’nda cami ve sosyal tesis inşaatını engellemeye çalışanlar ile Üsküdar Belediyesi, 29 Ekimde masaya oturdu.

Validebağ da uzlaşıya varıldı

VALİDEBAĞ Korusu’nda cami ve sosyal tesis inşaatını engellemeye çalışanlar ile Üsküdar Belediyesi, 29 Ekimde  masaya oturdu.

Toplantıda inşaatın durdurulması konusunda uzlaşma sağlandı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Hürriyet’e toplantıda taraflarla olayların soğutulması konusunda anlaştıklarını söyledi.

PROJE GÖZDEN GEÇECEK  

Koruya sadece cami yapılacağını belirten Türkmen, sosyal tesisten vazgeçtiklerini, kendilerine ait olan arsanın 4’te 3’ünün  yeşil alan olacağını açıkladı. Türkmen, “Hukuki süreç beklenerek, proje yeniden gözden geçirilecek, bir orta yol bulunacak. Yeni projede yeşil alan daha çok olacak. Cami avlusunda çocuk alanları olacak. Şu anki mezbelelik de ortadan kalmış olacak” dedi.

VALİDEBAĞ’DA YAĞMUR ALTINDA NÖBET TUTTULAR

ÜSKÜDAR Validebağ Korusu’nun yanındaki inşaat önünde eylemcilerin bekleyişi, yağmur ve soğuk havaya rağmen bu gece de devam etti. Korudaki inşaata tepki gösteren bir eylemci, "Buradan emniyet çekildiğinde ve inşaat gerçekten durdurulduğu takdirde bizler de çıkacağız" dedi.

Üsküdar, Validebağ Korusu yanında bulunan arazideki inşaata tepki gösteren eylemciler, soğuk hava ve aralıklarla süren yağmura rağmen, bu gece de alanda nöbet tutmaya devam etti. Koruda bekleyen vatandaşlar havanın soğuk olması nedeniyle kaldırımda soba yakıp, battaniyelere sarılarak ısınmaya çalıştı. Gece saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle zor anlar yaşayan eylemciler, naylon çadırların altına girip yağmurdan korundu.

 

Bu haber 774 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER