![Validebağ da uzlaşıya varıldı](/upload/resimler/haber/C33_26533359.jpg)
Validebağ da uzlaşıya varıldı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
VALİDEBAĞ Korusu’nda cami ve sosyal tesis inşaatını engellemeye çalışanlar ile Üsküdar Belediyesi, 29 Ekimde masaya oturdu.
Validebağ da uzlaşıya varıldı
VALİDEBAĞ Korusu’nda cami ve sosyal tesis inşaatını engellemeye çalışanlar ile Üsküdar Belediyesi, 29 Ekimde masaya oturdu.
Toplantıda inşaatın durdurulması konusunda uzlaşma sağlandı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Hürriyet’e toplantıda taraflarla olayların soğutulması konusunda anlaştıklarını söyledi.
PROJE GÖZDEN GEÇECEK
Koruya sadece cami yapılacağını belirten Türkmen, sosyal tesisten vazgeçtiklerini, kendilerine ait olan arsanın 4’te 3’ünün yeşil alan olacağını açıkladı. Türkmen, “Hukuki süreç beklenerek, proje yeniden gözden geçirilecek, bir orta yol bulunacak. Yeni projede yeşil alan daha çok olacak. Cami avlusunda çocuk alanları olacak. Şu anki mezbelelik de ortadan kalmış olacak” dedi.
VALİDEBAĞ’DA YAĞMUR ALTINDA NÖBET TUTTULAR
ÜSKÜDAR Validebağ Korusu’nun yanındaki inşaat önünde eylemcilerin bekleyişi, yağmur ve soğuk havaya rağmen bu gece de devam etti. Korudaki inşaata tepki gösteren bir eylemci, "Buradan emniyet çekildiğinde ve inşaat gerçekten durdurulduğu takdirde bizler de çıkacağız" dedi.
Üsküdar, Validebağ Korusu yanında bulunan arazideki inşaata tepki gösteren eylemciler, soğuk hava ve aralıklarla süren yağmura rağmen, bu gece de alanda nöbet tutmaya devam etti. Koruda bekleyen vatandaşlar havanın soğuk olması nedeniyle kaldırımda soba yakıp, battaniyelere sarılarak ısınmaya çalıştı. Gece saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle zor anlar yaşayan eylemciler, naylon çadırların altına girip yağmurdan korundu.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..