GAZZELİ MİNİK AYŞ ABBU HATTAF AĞLATTI
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
İsrail’in saldırıları sırasında yaralanan ve tedavileri için İHYA-DER tarafından Türkiye’ye getirilen 10 Gazze’li eski sağlıklarına kavuştu.
GAZZELİ MİNİK AYŞ ABBU HATTAF AĞLATTI
Türkiye’de tedavileri tamamlandıktan sonra ülkelerine dönecek olan Gazzeli yaralılar, Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul’u gezdi.
İsrail’in saldırıları sırasında yaralanan ve tedavileri için İHYA-DER tarafından Türkiye’ye getirilen 10 Gazze’li eski sağlıklarına kavuştu. Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavileri tamamlanan Gazze’li yaralılar yurtlarına geri dönmeye hazırlanıyor.
Gazze’li sivil Gaziler Türkiye’den ayrılmadan önce son kez İstanbul’u gezmek istediler. İHYA-DER’in isteği üzerine Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından araç tahsis edildi.
Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul’u gezen Gazze’li yaralılar, gezi öncesi Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı yaptı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu yaralı Gazze’lilerle sohbet etti.
YAŞADIKLARI DEHŞETİ ANLATTILAR
Başkan Türkmen ile Gazze’liler arasında duygusal görüşme yaşandı. Yaralı Gazze’liler, İsrail’in bombardımanı sırasında yaşadıklarını anlattılar. Saldırı sırasında yaralanan ve yakınlarının çoğunu kaybeden Gazze’lilerin dramı dinleyenleri duygulandırdı ve ağlattı.
Yaralı Gazzeliler duygularını, “Türkiye’ye ve sizlere çok teşekkür ediyoruz. Burada, kendimizi kendi vatanımızda gibi hissettik. Bütün dünya bizi yalnız bırakırken Türkiye yanımızda oldu. Allah, Türkiye’den ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun” dedi.
İsrail’in saldırısı sırasında karnına şarapnel parçası isabet ettiği için yaralanan 5 yaşındaki Ayş Abbu Hattaf sevimliliği ile ilgi odağı oldu. Zafer işareti yapan Hattaf’a Başkan Türkmen tarafından çeşitli oyuncaklar hediye edildi. Gazzeli yaralılar, Başkan Türkmen’in talimatıyla gittikleri mağazada üzerlerine kıyafet aldılar.
Türkiye’de tedavileri tamamlandıktan sonra ülkelerine dönecek olan Gazzeli yaralılar, Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul’u gezdi.
İsrail’in saldırıları sırasında yaralanan ve tedavileri için İHYA-DER tarafından Türkiye’ye getirilen 10 Gazze’li eski sağlıklarına kavuştu. Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavileri tamamlanan Gazze’li yaralılar yurtlarına geri dönmeye hazırlanıyor.
Gazze’li sivil Gaziler Türkiye’den ayrılmadan önce son kez İstanbul’u gezmek istediler. İHYA-DER’in isteği üzerine Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından araç tahsis edildi.
Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul’u gezen Gazze’li yaralılar, gezi öncesi Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı yaptı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu yaralı Gazze’lilerle sohbet etti.
YAŞADIKLARI DEHŞETİ ANLATTILAR
Başkan Türkmen ile Gazze’liler arasında duygusal görüşme yaşandı. Yaralı Gazze’liler, İsrail’in bombardımanı sırasında yaşadıklarını anlattılar. Saldırı sırasında yaralanan ve yakınlarının çoğunu kaybeden Gazze’lilerin dramı dinleyenleri duygulandırdı ve ağlattı.
Yaralı Gazzeliler duygularını, “Türkiye’ye ve sizlere çok teşekkür ediyoruz. Burada, kendimizi kendi vatanımızda gibi hissettik. Bütün dünya bizi yalnız bırakırken Türkiye yanımızda oldu. Allah, Türkiye’den ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun” dedi.
İsrail’in saldırısı sırasında karnına şarapnel parçası isabet ettiği için yaralanan 5 yaşındaki Ayş Abbu Hattaf sevimliliği ile ilgi odağı oldu. Zafer işareti yapan Hattaf’a Başkan Türkmen tarafından çeşitli oyuncaklar hediye edildi. Gazzeli yaralılar, Başkan Türkmen’in talimatıyla gittikleri mağazada üzerlerine kıyafet aldılar.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..