![Üsküdar ’da Kültür Sezonu Başladı](/upload/resimler/haber/BB9_kultur-sanat-1.jpg)
Üsküdar ’da Kültür Sezonu Başladı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediyesi, “Üsküdar’da Mevsimlerden Kültür Sanat” temasıyla oluşturduğu 2014-2015 Kültür-Sanat sezonunu görkemli bir törenle başlattı.
Üsküdar ’da Kültür Sezonu Başladı
Üsküdar Belediyesi, “Üsküdar’da Mevsimlerden Kültür Sanat” temasıyla oluşturduğu 2014-2015 Kültür-Sanat sezonunu görkemli bir törenle başlattı.
“Üsküdar’da Mevsimlerden Kültür Sanat” temasıyla Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Köse, kültür sanat camiasının tanınmış isimleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BAŞKAN TÜRKMEN; “GÜNLÜK YAŞANTIMIZIN TAMAMI KÜLTÜRDÜR”
Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte, kültür etkinliklerinin tanıtıldığı kısa bir film gösterimi sunuldu. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “ Kültür ve Sanatı sadece salonlarda, sahnelerde icra ettiğimiz konserler, sergiler, kongreler ve benzeri faaliyetler olarak görmek yanlıştır. Günlük yaşantımızın tamamı kültürdür.
Bu akşam siz kıymetli misafirlerimiz ve sanatseverlere birlikte önemli bir gerçeğin altını çizmek isterim; Kültür hayatımızın tamamıdır demiştik ya, işte kültürel belediyecilik de her şeyin bir kültür olduğu bilinciyle gerçekleştirilen yerel yönetim hizmetlerinin tamamıdır. Kültürel belediyecilik; alt ve üst yapı hizmetlerinden çevreye, temizliğe, eğitimden spora, sanat düşüncesiyle gerçekleştirilen her bir faaliyetin şehre ve insana değer kattığı, birlikte yaşama kültürüne katkı sağladığı belediyeciliktir. Ekonomisiyle, sosyal hayatıyla, kültürüyle sanatıyla, bütün değerleriyle yaşayanların huzur bulduğu marka bir şehir inşa etmektir, marka bir şehir için hizmet etmektir. Üsküdar, dünden bugüne fikir ve sanat üreten bir şehir! Her yönüyle dünya markası olan şehrimizi yarınlara hep birlikte taşıyacağız” dedi.
KAYMAKAM GÜLER; “BİRLİKTELİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK”
Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ise “Değerlerimiz, adetlerimiz, geleneklerimiz bunlar bizim kültürümüzü oluşturuyor, bunlar bizi biz yapan değerlerimiz. Bir kültürün sanatın çocuklarıyız. Kültüre sanata değer veren çok güzel bir nesil geliyor. Gelecekten çok ümitleniyorum. Kültüre sanata değer veren toplumda yaşadığımız için çok sevinçliyiz. Bu birlik beraberliğimiz asla kimse bozamayacak.” Dedi.
İNCESAZ GRUBU ÜSKÜDARLILARI BÜYÜLEDİ
Gençlerin ilgisinin yoğun olduğu gecede İncesaz Müzik Grubu sevilen şarkılarıyla izleyenlere müzik ziyafeti verdi. Salonda boş yer bulamayan vatandaşlar lobide kendileri için hazırlanan dev ekranlarda konseri izleme fırsatı buldu.
Gecenin sonunda, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen davetlilere Ahmet Yüksel Özemre’nin ‘Üsküdar’da Bir Attar Dükkânı’ adlı özel baskı kitabını hediye etti.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..