Üsküdar CHP de paneller sürüyor
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
CHP Üsküdar ilçe yönetimi hey ay belli konularda paneller düzenlemeye devam ediyor. 20 Eylül cumartesi günü ise gençlik örgütü Sol ve Sosyal Demokrasi konulu bir panel düzenledi panelin konuşmacısı Av.İrfan Karacan dı.
Üsküdar CHP de paneller sürüyor
CHP Üsküdar ilçe yönetimi hey ay belli konularda paneller düzenlemeye devam ediyor. 20 Eylül cumartesi günü ise gençlik örgütü Sol ve Sosyal Demokrasi konulu bir panel düzenledi panelin konuşmacısı Av.İrfan Karacan dı.
CHP Üsküdar ilçe binası konferans salonunda düzenlenen Panel öncesi yeni seçilen Genel Başkan yardımcılarından Mehmet Bekaroğlu da vardı. Bir selamlama konuşması yapan ilçe Başkanı Erdoğan Altan mikrofonu Mehmet Bekaroğlu’na verdi. “CHP ye genel başkanımızın daveti ile katıldım.İnsanların kimliklerinden gayrı sorunlarını yaşadığımız sömürü karşı adaleti beraber sağlamaya geldim. Şiarımız Eşitlik adalet ve özgürlüğü ve gelir adaletini sağlamaktır.“ dedi.
Panel de konuşmacı olan Av.İrfan Karacan “ eşitlik özgürlük ve adalet Spartaküsten beri insanların gündemindedir.İngiltere’de 1690 larda yayınlanan yurttaşlık bildirgesi ile Kralın yetkileri sınırlandırıldı ve tek başına kullanmayacak denildi bunu diyenler kamaranın solunda oturanlardı. 100 yıl sonra 1789 da Fransız devrimi ile burjuva ile toprak ağaları karşı karşıya geldiler burjuvalar daha çok hak peşinde idiler bir süre sonra olacak Bolşevik devrimine yol açmıştır bu gelişmeler.
Fransız devminde her ne kadar eşitlik özgürlük ve adalet ana temel olsa da Türkiye ilk kuruluş yıllarında eğitim ön planda olmuştur. İşçi sınıfının ezilmesine Fransız ihtilali cevap veremedi Marx ve Engels bu düşünce ile ortaya çıkıyor.
Avrupa solu, güney Amerika solu nasıl birbirinden farklı ise 1960 sonrası sol ülkemizde toprak işleyenin su kullananındır sloganı ile vücut ve destek bulmuştur. Ve Bülent Ecevit’le CHP iktidarı ele geçirebilmiştir. İlk defa sol ülkemizde seçenek olabilmiştir.”
Panel in ikinci bölümünde geçmiş ve günümüzle ilgili dinleyicilerden gelen sorularla toplandı sürdü.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..