Ekolojik ürün pazarı Üsküdar da sizi bekliyor

Ekolojik ürün pazarı Üsküdar da sizi bekliyor

Tarih 25 Ağustos 2014, 13:39 YazdırBu haberi yazdır

Üsküdar Antika ve Ekolojik Ürünler Pazarı, her cumartesi Bağlarbaşı Selami Ali mahallesi Görümce Sokak’ta meraklılarına özel hizmet veriyor.

Ekolojik ürün pazarı Üsküdar da sizi bekliyor

 

Üsküdar Antika ve Ekolojik Ürünler Pazarı, her cumartesi Bağlarbaşı Selami Ali mahallesi Görümce Sokak’ta meraklılarına özel hizmet veriyor. Tarihi eserler ve objelerin alıcı bulduğu sokakta, onlarca esnaf ise doğal ürün satışını gerçekleştiriyor.

 

Geleneksel yöntemlerle üretilen sebze ve meyveler kül, sirke ve Arap sabunuyla muhafaza edilerek doğallığını korunuyor. Kendi bahçe ve tarlalarında ürettikleri katkısız, ilaçsız ürünleri satan onlarca esnaf, doğal ürün tüketmek isteyen tüketicilerle buluşuyor.

 

ÇEŞİT ZENGİNİ TEZGÂHLAR İŞTAH KABARTIYOR

Reklamsız, duyurusuz bir şekilde varlığını adeta fısıltı gazetesi aracılığı yayan Üsküdar Antika ve Ekolojik Ürünler Pazarı, ekolojik, doğal ürün ve gıdaları tercih eden ve arayışında olan vatandaşlar arasında ününü hızla arttırıyor. Sadece Cumartesi günleri açılan bu çok özel pazarda stant açan esnaf, çeşit zenginliği ve farklılığın sergilendiği tezgâhlarda vatandaşların, beklentilerinin de ötesinde ürün ve malzemeye ulaştıklarını söylüyorlar.

 

ÜRÜNLER SERTİFİKALI

Ekolojik ürünlerin yer aldığı tezgahlarda en çok göze çarpan ayrıntılardan biriside ürünlerin sertifikalı oluşu. Yeşil sertifika sahibi üreticiler tarafından tezgahlara gelen ürünlerin nerede ne şartlar altında yetiştirildiğine dair bilgilerin yanı sıra sağlığa yararları, ürünün saklama ve tüketilme şekilleri ayrıntılı olarak belirtiliyor.

 

ÜRÜNLERİ DENEYEREK ALMAK MÜMKÜN

Pazarda her hafta, doğal sabun üretimi, makarna üretimi gibi farklı bir etkinlik gerçekleştirilerek vatandaşların ilgisi ve katılımı sağlanıyor.

  

Ayrıca, ekolojik ürünler pazarı normal bir pazara göre vatandaşlara çok daha fazla imkânlar sunuyor. Alışveriş yaptıktan sonra pazarın içerisinde kısa bir mola verirken aldığınız taze, doğal sebzelerin tadına bakma olanağı da mümkün. Pazar esnafı tarafından oluşturulan mutfak sayesinde vatandaşlar aldıkları doğal sebzeleri eve gitmeden önce pişirip deneme şansına sahipler. Böylelikle vatandaşlar pazarda bulunan ekolojik ürünlerin farkını eve gitmeden anlama şansına sahipler.

 

“DOĞAL ÜRÜN KULLANAN SAYISI AZ”

Ekolojik Ürünler Pazarının kurucusu Hafize Uncuoğlu, amaçlarının tamamen insanlara doğal ürün alma imkânı sunarak sağlıklı bir hayat yaşamalarına katkı sunmak olduğunu söyledi.

Uncuoğlu doğal ürünlerin insan sağlığı için çok önemli olduğunu ancak doğal ürün kullanımının çok az olduğuna vurgu yaparak ‘’Biz insanların artık doğal beslenmeleri sağlıklı besinler tüketmeleri için çaba harcıyoruz. Buraya gelenler mesela genelde çocuğu olan kişiler onların doğal beslenmeleri için çaba harcıyorlar biz bunu görünce mutlu oluyoruz. Bu Pazar aslında çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi’’ şeklinde konuştu.

 

‘’BAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMIZDA OLDU’’

Ekolojik pazarın kurulmasında Üsküdar Belediyesi’nin çok büyük desteklerinin olduğunu ve devam ettiğini belirten Uncuoğlu, pazarın İstanbullulara duyurulması ve tanıtılması gerektiğine dikkat çekiyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in kendilerine her zaman destek verdiğini belirten Uncuoğlu ‘’ Üsküdar Belediyesi’nin bize verdiği destek çok önemli. Hilmi Başkanımız her zaman da yanımızda oldu, bizden hiç desteklerini esirgemediler gerçekten Başkanımız Hilmi Türkmen’e teşekkür ediyoruz’’ şeklinde konuştu. 

 

Bu haber 968 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER