![Çengelköy’de mutluluk, bilgi ve başarı merkezi açıldı !](/upload/resimler/haber/CED_30113643_labo1.jpg)
Çengelköy’de mutluluk, bilgi ve başarı merkezi açıldı !
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Çengelköy Nato Yolu’nda bulunan Örnek Koleji el değiştirdi. Adı YILDIZLARIM KOLEJİ olan okul, anaokulu ve ilkokul olarak 2014 ? 2015 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye devam edecek.
Çengelköy’de mutluluk, bilgi ve başarı merkezi açıldı !
Çengelköy Nato Yolu’nda bulunan Örnek Koleji el değiştirdi. Adı YILDIZLARIM KOLEJİ olan okul, anaokulu ve ilkokul olarak 2014 ? 2015 eğitim-öğretim yılında hizmet vermeye devam edecek. YILDIZLARIM KOLEJİ kurucularından aldığımız bilgileri aşağıda sizlere aktarıyoruz.
“Mutlu çocuk başarır!” sloganı ile altı yıl önce çıktığımız yolda, bugün “Yıldızlarım Anaokulu” bir marka oldu. Şimdi bu markayı daha da geliştirerek, Çengelköy’e taşımış bulunuyoruz. Yıldızlarım Koleji Anaokulu ve İlkokulu olarak, 5 ve 6 yaş için hazırlık sınıfı eğitimi vereceğimiz anaokulumuzda;
Çoklu Zeka, Scamper, High Scope Ekolü, Gems Programı ve değerler eğitimi, Sabah - ikindi kahvaltıları ve öğle yemeği, Psikolojik danışmanlık hizmeti, Okuma yazmaya hazırlık ve ses eğitimi, İngilizce,
Mandala çalışmaları, Orff ve müzik çalışmaları, Beceri koordinasyon ve hareket eğitimi, Modern dans, halk oyunları, yaratıcı drama ve sanat etkinlikleri, laboratuvarımızda fen ve bilim çalışmaları, doğa keşifleri ve bilgi üretimi, Danslar, oyunlar, deneyimli ve nitelikli çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenleri ile sevgi, ilgi ve sımsıcak bir ortamımız var.
Yıldızlarım Koleji anaokulu, ilkokula tam bir hazırlık niteliğindedir. Tüm ders ve çalışmalar konularında uzman eğitmenler tarafından verilir. Her çocuğun içindeki cevher keşfedilir ve aile ile işbirliği içerisinde geliştirilir.
Ailelerin çocukların zihinsel, psikolojik ve fiziksel gelişimini ne kadar çok önemsediğini biliyor, onlarla aynı hedefleri paylaşıyoruz. Bu bilinçle çok çalışıyor, velileri ortak hedeflerimiz için işbirliğine davet ediyoruz.
Yıldızlarım Koleji olarak alanlarında yetkin kadromuz ile çocuklarımız üzerinde yapacağımız etki;
Düşünen, sorgulayan, araştıran,
Ezberlemeyi değil, öğrenmeyi öğrenmiş,
Temel evrensel değerleri benimsemiş,
Atatürk ilkeleri ve Cumhuriyet değerlerini özümsemiş,
Birey olduğunun farkına varmış ve sorumluluklarını üstlenen,
Yaparak, yaşayarak başaran ve karşılığını aldığı için özgüveni gelişmiş,
Sevgi, ilgi, sıcaklık ve paylaşım dolu ortamımızda sosyalleşerek, mutlu çocuklar olarak yetişmeleridir.’
Gerçek etüdlü, yıldızlı butik okul, Yıldızlarım Koleji Çengelköy’de!
YILDIZLARIM KOLEJİ’nin eğitim saatleri ile ilgili sorumuza karşılık olarak, kuruculardan aldığımız bilgiye göre, okulda gerçek etüd uygulaması başlatılıyor.
Dersler 09:00 - 16:10 arasında yapılacak, ardından 17:10’a kadar, çocuklar öğretmenleri eşliğinde ödevlerini ve konu tekrarlarını yapacaklar. Yıldızlarım Koleji’nin öğrencileri, tüm ilkokulu birebir özel ders alır gibi tamamlayacaklar ve her çocuk bir yıldız olduğunu hissedecek.
Yıldızlarım Koleji’nin diğer özellikleri aşağıda sıralandığı şekildedir:
Mutluluk ve bilgi üretilen okulda, başarı doğal bir sonuç olacak!
- En fazla 19 kişilik sınıflar,
- Çoklu Zeka Modeli ve Scamper Tekniği ile yaparak, yaşayarak, eğlenerek; sürekli ve kalıcı öğrenme,
- Sabah - ikindi kahvaltıları ve öğle yemeği,
- Ana dil seviyesi hedeflenerek İngilizce öğretimi,
- İkinci dil olarak 3. sınıftan başlayarak İspanyolca öğretimi,
- Günümüz çocuklarının temel gereksinimlerinden olan bireysel ilgi ve rehberlik,
- Matematik ve temel derslere yönelik, özel olarak hazırlanmış Akıl Oyunları Sınıfı
- Etkileşimli tahtalar ile algı pekiştirme ve aktif öğretim,
- Fen laboratuvarının etkili ve üretken kullanımı,
- Bilgisayar laboratuvarında bilişim alanı ile tanıştırma ve temel programların öğretimi,
- Bilişsel gelişimin yanı sıra, açık ve kapalı spor salonlarımızda fiziksel ve psikolojik gelişimin desteklenmesi,
- Motivasyon günlerinde, Stars Movie salonumuzda sinema keyfi
- Çeşitli etkinlikler, spor, eğlence ve öğretmenler eşliğinde yaz okulu uygulaması.
Nato Yolu Goncalar Sokak No: 12 Çengelköy 460 08 81 3 hat
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..