Özel Çengelköy Anadolu Lisesi kayıtlara devam ediyor
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Bölgemizin yegane Özel Anadolu lisesi olan Çengelköy Anadolu Lisesi idari işler müdürü Özgür Kazak a uğradık ve aldığımız bilgileri okuyucularımızla paylaşmak istedik.
Özel Çengelköy Anadolu Lisesi kayıtlara devam ediyor
Bölgemizin yegane Özel Anadolu lisesi olan Çengelköy Anadolu Lisesi idari işler müdürü Özgür Kazak a uğradık ve aldığımız bilgileri okuyucularımızla paylaşmak istedik.
Hedefimiz ; iyi eğitim almak isteyen her öğrencinin okulumuzda okumasını sağlamaktır. Bunun için uygun fiyat ayda 550.tl ,18 kişilik sınıflar ,İngilizce ve Almanca dil eğitimi ,deneyimli ve mesleğine aşık öğretmenlerle eğitim, 9. Sınıftan itibaren Üniversiteye hazırlık, deneme sınavları ,testler ve soru bankası ile öğrenciye tam destektir.
1997 yılından bugüne özel öğretim içinde olan kurumumuz; Kadıköy belediyesinin karşısında Özel Özgür Önder Dershanesi, Kızıltoprak’ta Bağdat Caddesi Dershanesi ile uzun yıllar eğitime dershanecilik alanında hizmet ederek bugün çeşitli mesleklerden binlerce öğrencinin iş hayatında yer almasını sağlamıştır.
Dershane alanında çalışmalarımız devam ederken kurum olarak okullaşmaya yöneldik. 7 yıl önce Özgür Önder Akşam Lisesi ve Özel Çengelköy Akşam Lisesini açtık. 3 yıldan beri Anadolu Lisesi alanında yoğunlaşan kurumumuz öğrencilerimizin hedeflediği üniversiteyi kazanmak için her türlü çabayı harcamakta, engin dershanecilik ve eğitim tecrübesini bu alanda kullanmaktadır. Halen Üsküdar’da Özel Çengelköy Anadolu Lisesi ve Maltepe’de Özel Avrasya Anadolu Lisesi olarak çalışmalarımızı başarıyla sürdürmekteyiz. Öğrenim odaklı eğitim anlayışımız ve deneyimlerimiz başarımızın garantisidir.
Kurumumuz bir öğretmen kuruluşudur. Mesleğimiz öğretmenliktir.
Kurucumuz, edebiyat öğretmenliği, liselerde yöneticilik görevlerinden sonra, Kültür Bakanlığında uzman ve yurt dışında Türkiye Büyükelçiliklerinde kültür müşaviri ve diplomat olarak görev almış, eğitim ve kültür alanında çalışmalarıyla tanınmıştır.
Mehmet Akif Ersoy Mah. İstikbal Sok. No:19 ÜSKÜDAR / İSTANBUL
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..