![Türkmen “2-B İmar ve meydan düzenleme işlerine öncelik vererek tüm sorunları çözeceğiz.”](/upload/resimler/haber/535_hilmi-2.jpg)
Türkmen “2-B İmar ve meydan düzenleme işlerine öncelik vererek tüm sorunları çözeceğiz.”
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yerel seçimlerin ardından 22.Mayıs sabahı Üsküdar yerel basın temsilcileriyle Belediye binasında bir araya geldi.
Türkmen “2-B İmar ve meydan düzenleme işlerine öncelik vererek tüm sorunları çözeceğiz.”
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yerel seçimlerin ardından 22.Mayıs sabahı Üsküdar yerel basın temsilcileriyle Belediye binasında bir araya geldi.
Başkan Türkmen, seçim süreci içerisinde yaptıkları çalışmalardan bahsederek, ''O dönemde her fırsatta belediyeyi Üsküdarlıların ayağına getireceğiz demiştik. Bu çalışmalarımız içerisinde yerel basına da büyük bir rol düşüyor. Sizlerden yapmış olduğunuz çalışmalarda çok şeffaf olmanızı ve faaliyetlerimizi vatandaşlarımızla paylaşmanızı istiyorum. Tabi ki eksik gördüğünüzü yanlış gördüklerinizi de yazıp uyarı görevinizi yapmanızdan memnuniyet duyarım.Üsküdar Belediyesi olarak yeni dönemde sorumluluklarının çok fazla olduğunu ifade eden Türkmen, bu yıl içerisinde genel olarak herkesi ilgilendiren trafik, imar ve benzeri konularda çalışmaları tamamlamak istediklerini ifade etti. . Önümüzde beş yıl var 2-B imar ve meydan düzenleme işlerine öncelik vererek tüm sorunları çözeceğiz. Sizler bizim proje ortaklarımızsınız.Yerel de siyasetten çok Üsküdar a hizmeti ön plana alırsak Üsküdara hepimizin faydası olur Ramazan boyunca mahalle iftarlarımız devam edecek, ancak ihtiyaç sahiplerine kumanya ve yardım dağıtımından vazgeçerek bundan sonra onlara Destek Kart dağıtarak bu kartlara aylık para yükleyerek harcanmasını sağlayacağız.Böylece istediği işletmeden alışverişini yapacak.
Ramazan etkinliklerini Cuma cumartesi ve Pazar akşamları olmak üzere haftada üç gün yapacağız. Gösterişsiz sade işler yapacağız.Belediye giderlerinde tasarruf yapacağız. Aylık açığı 13 milyon dan 10 milyona indireceğiz. “ dedi.
Ardından basın mensupları sorularını sormaya başladı. Bizde Çengelköy gazetesi olarak Bekardere ıslah tünelinin ve yol genişletme çalışmalarının ne zaman biteceğini ve Üsküdar meydan düzenlemesi konularında sorular sorduk.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..