Mustafa Kara'dan Üsküdar protokolüne veda
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 31 Mart tarihinde veda edeceği görevi için Üsküdar protokolüne bir veda yemeği verdi.
Mustafa Kara'dan Üsküdar protokolüne veda
Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 31 Mart tarihinde veda edeceği görevi için Üsküdar protokolüne bir veda yemeği verdi.
Yemeğe Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Anadolu Yakası Cumhuriyet Başsavcısı Celal Avar, İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Dereboylu, İlçe Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile birlikte aralarında İlçe Milli Eğitim Müdürü, Nüfus Müdürü, Mal Müdürü, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü, Tapu Müdürü, Hastane Başhekimleri ve Üniversitelerin Rektör ve dekanları ile yerel gazete temsilcilerinin de yer aldığı çok sayıda davetli katıldı.
Oldukça sıcak ve samimi bir havada geçen yemekte bir konuşma yapan protokol davetlileri Mustafa Kara'nın görev yaptığı süre içerisinde ilçe genelinde özveriyle yaptığı çalışmalardan ve kişiliğinden övgü ile söz ettiler.
Yemek sırasında yapılan konuşmalardan sonra söz alan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise övgü dolu konuşmalardan büyük mutluluk duyduğunu ancak bu övgüleri hak ettiğine inanmadığını dile getirirken görev süresince sadece Üsküdarlılara fayda sağlayacağına inandığı çalışmaları yürüttüklerini söyledi.
Mustafa Kara konuşmasında şunları söyledi:
"Mutlaka yapamadığımız onlarca yüzlerce hizmet var. İnanın yaptığımız pek çok hata da vardır. Özel sektörden gelmem nedeniyle bütçesiyle, geniş perspektifte baktığımda düşündüklerimin ancak yüzde 50 veya 60'ını yapabildim. Mazbatayı aldığımda neler neler yapacağım diyordum. Çok mümkün değilmiş, çok da kolay değilmiş. Özellikle yapı konusunda ciddi sıkıntılar yaşadık. Herşeyden önce gayri yasal yapıya izin vermeyeceksiniz. Yaptırdığınız zaman onu ömür boyu kaldıramıyorsunuz. Bir kulübeyi, bir gecekonduyu kaldıramıyorsunuz, bir yol geçiremiyorsunuz. Yaptığınız konuşmalarda hep bardağın dolu tarafından baktığınız için sizlere teşekkür ediyorum."
Konuşmalar sonrası Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, yemeğe katılan tüm ilçe protokolüne tek tek teşekkür plaketlerini takdim etti.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..