Özkes “Halka rağmen iş yapmam”
15.Mart Cumartesi günü Yavuztürk mahallesi Saray toplantı salonunda Üsküdar CHP yönetimi 2-B konulu bir toplantı yaptı.
Özkes “Halka rağmen iş yapmam”
15.Mart Cumartesi günü Yavuztürk mahallesi Saray toplantı salonunda Üsküdar CHP yönetimi 2-B konulu bir toplantı yaptı.
Toplantıya Parti yöneticilerinden Akif Hamza Çebi,Belediye Başkan Adayı İhsan Özkes Üsküdar İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya partililer bölgenin 2-b sorunu yaşayan kooperatif yöneticileri ve vatandaşlar katıldılar.
İhsan Özkes “Üsküdar da 250.000 kişinin yaşadığı alanda imar sorunu var. 14 Mahallede imar sorunu var Yavuztürk ve Bahçelievler mahallelerinde birde 2-B sorunu var. Önemli bir sözümüz var “Dünyada mekan ahrette iman”
30.Martta tekrar onlar gelirse kesinlikle size hiçbir hizmet yapmazlar. Bu böyle gitmez. 1999 da Üsküdar da DSP den adaydım aynı sorunları konuşuyorduk. Yıl 2014 aynı sorunları konuşuyoruz 15 yıldır değişen bir şey yok. Oylarınızı alıyorlar ama hiç bir şey yapmıyorlar. Buralar sizin buralara uzanan elleri kıracağız.
30.Matta İstanbul başkanı Sarıgül Üsküdar ın Başkanı İhsan Özkes olursa rahat uyuyun. 41 Proje kitabımız şimdi ilk olarak sizlere dağıtılıyor 13. Madde imar ve 2-B sorunlarının çözümüne dairdir. Bu konunun uzmanı Akif Hamza Çebi yi getirdim şimdi sizlere seslenecek.
Çebi “Kılıçdaroğlu’nun İhsan Özkes e bir talimatı var oda Üsküdar’ın Yavuztürk’ün imar sorunları çöz. Bunlar 1994 den beri belediyeleri yönetiyor 20 yıldır mülkiyet ve imar sorunlarını çözemediler.2-B meselesi Türkiye meselesidir Biz emlak vergi değerlerinden bedeller hesaplansın dedik. Bedelleri hem yükselttiler hem sonra düşürdüler. İki sene içinde Üç defa yasayı değiştirmek zorunda kaldılar. Tüm sorunlarınız çözmek bize nasip olacak.” Dedi.
Konuyla ilgili gelen soruları İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya aldıktan sonra cevaplar verildi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..