![Belen: Biz Üsküdarlıları hiç aldatmadık](/upload/resimler/haber/E1D_2.jpg)
Belen: Biz Üsküdarlıları hiç aldatmadık
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
8 Mart Cumartesi günü Üsküdar yerel basın temsilcilerine açıklamalarda bulunan Erol Belen, belediye taşınmazlarının niçin satıldığını sordu.
Belen: Belediye taşınmazları neden satılıyor
8 Mart Cumartesi günü Üsküdar yerel basın temsilcilerine açıklamalarda bulunan Erol Belen, belediye taşınmazlarının niçin satıldığını sordu.
Saadet Partisi Üsküdar Belediye Başkan Adayı Erol Belen partisinin ilçe binasında Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer ve Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Adayı Yılmaz Bayat’ın da katıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Belen Üsküdar Belediyesi’nin taşınmazlarının niçin satıldığını sorarak, “Mevcut yönetim 10 yıl içerisinde kayda değer hiçbir hizmet üretemediği yetmiyormuş gibi Üsküdar Belediyesi’nin taşınmazlarını da satmaktadır. Hatta seçim arifesinde olduğumuz bu günlerde de taşınmaz satışları devam etmektedir. Siz basın mensupları aracılığı ile bütün Üsküdarlılar adına sormak istiyorum:
Bu satışların amacı, belediyenin borç batağında olması mıdır?
Yoksa bu arsalar bazı yandaşlara peşkeş mi çekilecektir?
Bütün Üsküdarlıların ortak malı olan bu taşınmaz malların ne için satıldığı acilen halkımıza açıklanmalıdır” şeklinde konuştu.
“Hyde Park Projesi”ni 2009’da da söylüyorlardı
AK Parti Adayının tıpkı 2009 seçimlerinden önce olduğu Validebağ Korusu’nu Hyde Park yapacağını söylediği belirten Erol Belen, “Şimdi buradan sormak istiyorum:
5 yıldır aklınız neredeydi?
Neden vaadinizi yerine getirmediniz?
Hadi 5 yıl boyunca hizmet üretemediniz, bari yeni bir proje üretseydiniz.
Ayrıca Validebağ Korusu ile ilgili Üsküdarlıların bazı itirazlarının olduğunu duyuyoruz, biliyoruz? Bu projeleri hazırlarken özelde bölge halkımıza genelde ise bütün Üsküdarlılara danıştınız mı? Görüşlerini aldınız mı? Bu kararları halktan kopuk bir şekilde mi aldınız?” diye sordu.
Hilmi Türkmen belediye imkanları ile kendi tanıtımını mı yapıyor?
Erol Belen, Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği bir programda Belediye Başkanı Mustafa Kara yerine Hilmi Türkmen’in isminin kullanıldığını ifade ederek şu soruları sordu: “Davetiyesinde Üsküdar Belediyesi’nin organize ettiği belirtilen programı eğer gerçekten belediye organize etti ise Belediye Başkanı Sayın Mustafa Kara’yı temsil edebilecek başka hiçbir belediye çalışanı yok mudur? Yoksa AK Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen, belediyenin imkanlarını kullanarak kendi tanıtımını mı yapmaktadır?”
Biz Üsküdarlıları hiç aldatmadık
Belen ayrıca kavgadan değil diyalogdan yana olduklarını ifade etti. Belen sözlerine şöyle son verdi: “Üsküdarlı bizi tanıyor, bizi biliyor, bizi seviyor ve bize güveniyor. Biz halkımıza yapamayacağımız hiçbir şeyi vaad etmedik. Biz Üsküdarlıları hiç aldatmadık. Şimdi Üsküdar’ı Üsküdarlılarla birlikte adaletle yönetmek üzere, israfa son vermek üzere, yeniden efsanevi hizmetlere imza atmak üzere geçmişi temiz, genç ve tecrübeli bir ekiple yeniden geliyoruz. 31 Mart günü, seçim zaferimiz ile birlikte, belediyeyi halk ile birlikte yönetmek üzere devralmak için herkesi Üsküdar Belediyesi’ne davet ediyoruz.”
Bayat: Rekor bizde
1994-2004 dönemi Üsküdar Belediye Başkanı ve Saadet Partisi Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Adayı Yılmaz Bayat’ta toplantıda bir konuşma yaparak bu seçimlerin yerel seçimler olduğunu, ülkeye Başbakan değil Üsküdar’a Belediye Başkanı seçeceklerini ifade etti. Bayat ayrıca Üsküdar’da iki dönem üstüste belediye başkanlığı yapan tek ismin kendisi olduğunu da belirterek halkın hizmetlerini ödüllendirdiğini ve kendilerine güvendiğini ifade etti.
Esmerer suyu ucuzlatacak
Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer de seçilmesi durumunda gerçekleştireceği projelerinden bahsetti. Esmerer’in projelerinden bazıları arasında şunlar yer aldı:
Su fiyatlarının yüzde 50 ucuzlaması, Ümraniye-Mecidiyeköy arası teleferik, bayanlara özel pembe metrobüs, raylı sistem uzunluğunun 600 km’ye çıkartılması. Çift katlı yol önerisi ise ilgiyle karşılandı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..