Cide Soğuksu Derneğine Hilmi Türkmen ziyareti
Merkezi Çengelköy de bulunan Cide Soğuksu Derneğinin 2.Mart sabahı misafiri Ak Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen ve Belediye Meclis üyesi arkadaşlarıydı.
Cide Soğuksu Derneğine Hilmi Türkmen ziyareti
Merkezi Çengelköy de bulunan Cide Soğuksu Derneğinin 2.Mart sabahı misafiri Ak Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen ve Belediye Meclis üyesi arkadaşlarıydı.
Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş ve yönetim kurulundan arkadaşlarının da katıldığı kahvaltılı toplantının açılış konuşmasını Dernek Başkanı Hayri Konuk yaptı katılımcılara hoş geldiniz dedi.
Sinan Aktaş “Cide Soğuksu derneğinin tüm etkinliklerine katıldık. Bu derneği tüm hemşeri derneklerine örnek gösteririm. Kastamonu ya bol bol yatırımlar aldık. Belediye Başkan adayımızın da Üsküdarla ilgili pek çok projeleri var şimdi sizler onları anlatacak.”dedi.
Ak Parti Üsküdar İlçe Başkan Adayı Hilmi Türkmen ise “S.T.Kuruluşları ile beraber yıllardır beraber iç içe çalışmalar yapıyoruz tüm faaliyetlerine katılıyoruz. İçinizden üç arkadaşınız Belediye Meclis adayı olarak listemizde yer aldı. Murat Yavuz ,Esat Kalay ve Saadettin Karaca ile beraber Üsküdar da seçimlerde destan yazacağız. İnsanlarla Üsküdar ın genelinde girdiğimiz diyaloglarla peşin hükümlü olanlar bile fikir değiştirip bize oy vereceğini belirtiyor.
İddiamız icraatlarımızdır. Pek çok projelerimiz var bunlardan biri Çengelköy Su sporları merkezi. Bunu geçen seçim döneminde sözümüz olmadığı halde giriştik ve yakında bitireceğiz. Burada sadece havuzlar olmayacak 1000 kişilik toplantı salonu ve kafeler olacak. Düğünleriniz toplantılarınızı burada yapabileceksiniz. Derneklerin üzerindeki iş yükünü sırtlarından alacağız. Ahmet Yüksel Özemre merkezini de İl Özel idaresine devir edeceğiz orası da Ağız ve Diş sağlığı merkezi olacak.
Koca koca tesisler yapıyoruz bunları sizler için yapıyoruz toplantılarınızı buralarda yapın dernek merkezi yapacağım diye uğraşmayın buraları kullanın.”dedi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..