![Daha yeşil bir Üsküdar, daha yeşil bir İstanbul, daha yeşil bir Türkiye](/upload/resimler/haber/46C_fidan-etkinligi-afis.jpg)
Daha yeşil bir Üsküdar, daha yeşil bir İstanbul, daha yeşil bir Türkiye
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı, Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen eşliğinde 20.000 çam fidanı dağıtacak.
0.000 AK FİDAN ÜSKÜDARLILARA HEDİYE
AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı, Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen eşliğinde 20.000 çam fidanı dağıtacak.
28 Şubat Cuma günü Üsküdar İskele’deki AK NOKTA’da yapılacak etkinlik, yolu Üsküdar sahile düşen binlerce kişiye “Daha yeşil bir Üsküdar, daha yeşil bir İstanbul, daha yeşil bir Türkiye” dilekleriyle çam fidanlarını hediye etmeyi amaçlıyor.
10 senede Üsküdar’da 383.000 adet fidan dikilerek ilçedeki yeşil alan oranı yüzde 40 yükseltilmişti. Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın 30 Mart Yerel Seçimleri’ndeki doğaya dair hedeflerinden birisi ise bu başarıyı daha da yukarıya taşıyarak dünya standartlarına ulaşan yeşil alan dokusunu koruyup arttırmak. “Gelecek nesillere daha yeşil bir Üsküdar miras bırakma” arzusuyla yola çıkan ilçe teşkilatına bu etkinlikte Ak Parti Üsküdar Belediye Başkan adayı Hilmi Türkmen de eşlik edecek. Halka bizzat fidan dağıtacak olan Türkmen vatandaşlarla da sohbet edecek.
Denize nazır bir manzara eşliğinde yapılacak olan bu doğa etkinliğine herkes davetlidir.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..