ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...

ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...

Tarih 12 Haziran 2024, 20:47 YazdırBu haberi yazdır

Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.

ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.


Ama hem iskele meydanımız hem de Kuleli Lisesi önü ve fil ambarlarının önünde ki küçük park bakımsızlıktan dökülüyor. Paşalimanı parkını nasıl yaptılar güzel oldu aynı onun kalitesinde düzenlemeler bekliyoruz.

Ayrıca yol kenarlarında çok fazla döküntü moloz ve yol tamirlerinden artmış malzemeler var. Onlar toparlanmalı ağaçlar çalılar çapalanmalı eksilenlerin yerine yenileri dikilmeli.Geçen ayki köşe yazımda bir öneride bulunmuştum Üsküdar Belediyesi estetik ekibi kurmalı yol kenarları cadde kenarları bakımdan geçirilmeli. Bir ekip bir hafta boyunca PRF. Beynun Akyavaş bir hafta Zübeyde Hanım Caddesi bir hafta Bosna Bulvarı bir hafta kaldırım caddesi boyunca Küçüksu Rasathane Caddesi ardından Kerime Hatun caddesi Çengelköy Havuzbaşı çevresi bir hafta kuleli Caddesi ardından Vaniköy’e kadar. Ardından Yavuztürk Bahçelievler Güzeltepe M.Akif Ersoy  derken Ferah Hasippaşa gibi boğaz bölgesine bir ekip verilse bu ekip sırayla moloz toplasa küçük dokunuşlar ile düzenlemeler yapsa fena mı olur. Üç dört ayda bir aynı caddeye yine sıra gelir ve ona göre ilerleme kaydedilir. Ben acil durumlar hariç bir cadde boyu bakımda 6 ayda bir olmasını bile yeterli görüyorum.Aynı ekipten Park bahçeler grubundan iki tane daha kur biri merkez mahallelere diğeri Bağlarbaşı ve ötesine baksın bence çok faydalı olur.


Kasım ayında da ağacı eksilen yerlere ağaç dikimlerini yapabilir bu ekipler.


Şimdi denecek ki caddelere İBB bakıyor onlar baksın 25 yıldır Bosna Bulvarına nasıl bakıldığını gözlerimizle görüyoruz. Yapıldığında özenilerek dikilen ağaçlar her geçen gün azalmakta son yapılan cadde güzelleştirmesi ile ağaçlarımızı toptan yok ettiler.

Amacımız şehrimizin beldemizin güzelliklerinin korunmasını sağlamak. Görev vermek verilen görevin yapılıp yapılmadığını takip etmek. İsteğimiz meramımız budur?

 

Bu haber 127 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER