![CHP'li Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş: “İşten çıkarma olmayacak, bizim için öncelik liyakat”](/upload/resimler/haber/88C_sinem-dedetas-belediye-aciklama.jpg)
CHP'li Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş: “İşten çıkarma olmayacak, bizim için öncelik liyakat”
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Önceki dönemlerde belediyeye alınanların işten çıkarılacağı iddiasını yalanlayan Dedetaş, belediye işçilerinin durumlarında herhangi bir değişiklik olmayacağını söyledi.
CHP'li Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş: “İşten çıkarma olmayacak, bizim için öncelik liyakat”
Üsküdar'ın ilk kadın belediye başkanı olan CHP'li Sinem Dedetaş, işten çıkarma iddialarını yalanladı ve "işten çıkarma olmayacak, bizim için öncelik liyakat" dedi. Dedetaş, Üsküdar'ın kentsel dönüşüm konusunda 'vaat yorgunu' olduğunu da belirtti.
31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 49,9 oy oranıyla Üsküdar Belediye Başkanlığına seçilen Sinem Dedetaş yerel seçimler sonrası yaşanan değişim rüzgârının öne çıkan isimlerinden biri oldu. CHP'li Dedetaş'la birlikte Üsküdar'da ilk kez bir kadın belediye başkanı göreve gelirken ilçede 20 yıldır devam eden Refah, Fazilet Partisi ve AKP geleneği de son buldu. Önceki dönemlerde belediyeye alınanların işten çıkarılacağı iddiasını yalanlayan Dedetaş, belediye işçilerinin durumlarında herhangi bir değişiklik olmayacağını söyledi.
'BİZİM İÇİN ÖNCELİK LİYAKAT'
DW Türkçe'den Pelin Ünker'e konuşan Dedetaş, işten çıkarma iddialarına şu yanıtı verdi:
"Hep 'CHP gelecek, sosyal yardımları kesecek, farklı görüşte olanları işten atacak' şeklinde bir algı var. Bunların gerçekleşmeyeceğini tekrar söylemek istiyorum. Aynı algı 2019'da İBB'de göreve geldiğimizde de vardı, aynı şeyler söyleniyordu. Ancak işini doğru yapan herkesle çalışmaya devam ettik, kimseyi görüşü nedeniyle işten çıkarmadık. Dolayısıyla biz bu sınavı zaten verdik. Üsküdar Belediyesi'nde de aynısı olacak. Bizim için öncelikli olan liyakat."
ÜSKÜDAR'IN EN BÜYÜK SORUNU KENTSEL DÖNÜŞÜM
Üsküdar'ın en büyük sorunlarında birinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten Dedetaş, ilçede yapı stokunun yüzde 70'inin 1999 öncesi yapılardan oluştuğunu ve özellikle kentsel dönüşüm anlamında Üsküdar'ın 'vaat yorgunu' bir ilçe haline geldiğini belirtti. Buna dair farklı çözüm önerileri oluşturacaklarını dile getiren Dedetaş, " Bizim ranttan anladığımız, o mahallenin yıllarca kahrını çeken vatandaşın bu ranttan faydalanması.
Bu anlamda mahalle bazlı çözümlerimiz olacak. Sadece depreme dayanıklı binalar değil, vatandaşın sosyal donatı eksiklerini de çözecek kentsel dönüşüm projelerimizi de hayata geçireceğiz." dedi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..