![SELAHATTİN ÖZGÜR İYİ PARTİDEN MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY](/upload/resimler/haber/987_selahattin-ozgur-uskudar-iyi--1.jpg)
SELAHATTİN ÖZGÜR İYİ PARTİDEN MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar’ın İmar Sevdalısı Kentsel Dönüşüm Uzmanı Selahattin Özgür İyi Partiden Meclis Üyesi adayı oldu.
SELAHATTİN ÖZGÜR İYİ PARTİDEN MECLİS ÜYELİĞİNE ADAY
Üsküdar’ın İmar Sevdalısı Kentsel Dönüşüm Uzmanı Selahattin Özgür İyi Partiden Meclis Üyesi adayı oldu.
İyi Parti Meclis Üyesi Adayı Selahattin Özgürü Tanıyalım 1965 Aksaray doğumlu evli İki Çocuk babası 1970 Yılında İstanbul Üsküdar Yavuztürk Mahallesine geldi ilk Okulu Ferah Mahallesi Gazi Mustafa Altıntaş İlkokulunu bitirdi.
Çocuk yaşta meslek hayatına atıldı oto tamirhanelerinde çalıştı askerliğini yaptıktan sonra kendi iş yerinde 40 yaşına kadar devam etti mesleğini bıraktıktan sonra gayrimenkul sektörüne başladı.
Emlak Gayrimenkul proje Geliştirme Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını yürütürken Üsküdar’ın çürük ve çarpık yapılarından kurtulması İçin 2012 Yılında Özellikle Hisseli Büyük Parsellerde Burhaniye’den başlayıp Küplüce, Kirazlıtepe, Güzeltepe, Kuzguncuk, Çengelköy, Beylerbeyi, Ferah, Yavuztürk , Bahçelievler, Sultan Murat, Tufan, Küçüksu, Kandilli , Emek mahallesinde tam 10 Yıldır Mahalle Mahalle Sokak Sokak Parsel Parsel Dolaşarak imarı emsali İfrazı anlattım.
2016 Yılında Üsküdar İçin Dernek Kurduk Başkan Yardımcılığı yönetici olarak görev yaptım her zaman sonuca gitmek için doğruları anlattım. 2960 Sayılı Boğaz Yasasının değişmesi için çabalar harcadım. Bugün 2960 Sayılı yasaya Göre Öngörünüm , Gerigörünüm, Geri Gönüm etkilenme bölgesi olarak imar haklarımız Var. Buna göre çareler üretiyoruz üretmeliyiz. Hisseli parsellerin ifrazı için kanun, kararname, yönetmelikler olmalı diye yaptığım teklifler Hisseli parsellerin bölünmesi İçin bir kişinin müracaatı çürük bir binanın yeterli sebep sayılması önerim hayata geçti.
Bütün bu çalışmaların sahada uygulanması için en İYİ Başkan Adayı ile birlikte Üsküdar’ın kadim kaderini değiştirmek için Yola çıktım. Üsküdar’ın ilk sorunu Kentsel Dönüşüm İyi Parti Üsküdar Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Sayın Ertaç Ergüven hocamızla çözüm olacağına inandığım için yola çıktım. İnanmak başarmaktır. Hiç bir makam mevki zenginlik kalıcı değildir. Asıl olan halka hizmettir. Bu güne kadar doğruları anlattım daima doğruları anlatmaya devam edeceğim. Önce Başkanımızı seçelim bende Başkanımızın yanında olacağım kontenjandan Meclis Adayıyım. Önceliğimiz seçilmek seçilmeden Kalemi Mührü elimize elmadan çözüm olmayacağını Saygıdeğer Üsküdarlı Kardeşlerim Bilmelidir. Ülkemiz deprem kuşağında bu bizim kaderimiz bununla kıyamete kadar yaşayacağız.
Çürük binalarda yaşamak kaderimiz değil Bir Oyunla Kaderini Sen belirleyeceksin? 31 Mart Seçimi Üsküdar İçin Hayırlı Olsun.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..