![TİP-2 SMA HASTASI MEHMET ASLAN DAYANIŞMASI ÇENGELKÖY’DE YAPILDI](/upload/resimler/haber/15F_mehmet-aslan-7-syafa-ya--1.jpg)
TİP-2 SMA HASTASI MEHMET ASLAN DAYANIŞMASI ÇENGELKÖY’DE YAPILDI
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Kastamonu Gönüllüler platformu Mehmet Aslan tedavi görsün yaşasın etkinliklerinin sonuncusu KASDER ÜSKÜDAR öncülüğünde Çengelköy Mehmet Çakır tesislerinde yapıldı.
TİP-2 SMA HASTASI MEHMET ASLAN DAYANIŞMASI ÇENGELKÖY’DE YAPILDI
Kastamonu Gönüllüler platformu Mehmet Aslan tedavi görsün yaşasın etkinliklerinin sonuncusu KASDER ÜSKÜDAR öncülüğünde Çengelköy Mehmet Çakır tesislerinde yapıldı.
Bilet alıp geceye katılanlar ayrıca bağışlar yaptılar Mehmet Aslan için eylül ayından bu yana yapılan bağışlara son katkıları yaptılar. Bugüne kadar türlü girişimlerle toplanan 35 milyon tl ye ek olarak 15 milyon daha gerekli imiş.
Tedavisinin Dubai de tamamlanması için Çengelköy de bir araya gelen Kastamonu dernekler bileşenleri yarışırcasına bağışlarını mikrofondan duyurdular masalarda gruplar toplu bağışlar yaptılar. Girişim adına konuşan Kubilay Salih Vatandaş salonu tahsis eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e ve meclis başkan vekili Esat Kalay’ a teşekkür etti. Başkan Esat Kalay da girişime destek olan herkese teşekkür etti. Çocuklarımızın sağlığı birinci önceliğimizdir dedi.
Burada KASDER ÜSKÜDAR olmak üzere sayamayacağımız kadar dernek başkanı desteğini sundu hepsine gönülden teşekkür ederiz. Mehmet Aslan anne ve babası ile sahneye çıktı katılımcılara teşekkür etti. Özellikle anne çok duygulu bir konuşma yaparak tüm SMA hastalarının sorunlarını da bizlere hatırlattı.
Kasder Üsküdar Başkanı Ali Aslan katkılarından dolayı Cide Belediye Başkanı Eşref Mutlu ve Cide Kaymakamı Tuncay Karataş' a plaketlerini verdi.
ALİ ASLAN Başkan ayrıca açık artırmada en yüksek teklifi vererek Saltanat sandalını teslim aldı.
Çengelköy Gazetesi olarak dileğimiz Tıp fakültelerimizden bir kaçına bütçe verilerek bu tedavilerin ülkemizde yapılmasının önünün açılmasıdır. Yoksa dev bütçeler ile çocukların tedavi görmeleri imkansıza yakın. Ama Mehmet Aslan umarız tedavisini olacak hepimizi sevindirecek.
Valilik Onaylı IBAN Bilgileri:
TR IBAN : TR98 0006 4000 0012 4220 4981 69
USD IBAN : TR52 0006 4000 0022 4220 1928 60
EURO IBAN : TR35 0006 4000 0022 4220 1928 75
BANKA : İŞ BANKASI
ALICI : YİĞİTCAN ÖZCAN
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..