CHP ÜSKÜDAR MECLİS GRUBU BASIN BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

CHP ÜSKÜDAR MECLİS GRUBU BASIN BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Tarih 19 Ekim 2023, 13:31 YazdırBu haberi yazdır

18.Ekim günü CHP Üsküdar İlçe binası toplantı salonunda İlçe Başkanı Çağlar Atalar’ın daveti ile Belediye meclis grubu üyeleri yerel basın temsilcileri bir araya geldi.

CHP ÜSKÜDAR MECLİS GRUBU BASIN BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ18.Ekim günü CHP Üsküdar İlçe binası toplantı salonunda İlçe Başkanı Çağlar Atalar’ın daveti ile Belediye meclis grubu üyeleri yerel basın temsilcileri bir araya geldi.


CHP Üsküdar İlçe Başkanının katılımcıları selamlama konuşması sonrası mali işler komisyonu üyesi Aziz Yağmur mali tablolar hakkında bilgi verdi. Sunumunda Üsküdar ın 2024 bütçesinin 5 milyar tl olduğunu öğrendik. Bu yılın ek bütçesi ise 700 milyon olarak sunulmuş. Doğal afet kalemine sadece 15 milyon tl nin ayrılmış olması eleştirildi. Ayrıca milli emlak gibi kuruluşlara belediye bütçesinden bina yapılıp teslim edilmesi konusu gündeme geldi.


Neden Üsküdar belediye bütçesinden devlete bina yapıldığı konusu tüm üyeler tarafından eleştirildi. Ondan sonra Avukat Ayça  Mete tarafından Ordu Perşembe nin bir köyünde 1000 metrekarelik bir arsanın mera vasfında olarak Üsküdar belediyesi çalışanına satılması gündeme getirildi. Bu tip Üsküdar da bulunan hazine veya milli emlağa ait arazileri devletin başka yerlerde bulunan arsalarla takas edilmesini ve sonra satılmasını garip bulduklarını belirtti.


Ayrıca bu tür arsalar el değiştirme durumlarında meclis kararı ile değil belediye başkanına Meclisin yetki vermesi sonucu encümen ve başkan kararı ile yapılıyormuş. Bunu dava konusu paymışlar ve davayı kazanmışlar bundan böyle her satış işleminin onayı meclis gündemine gelmek durumunda imiş. Encümenin yaptığı satışlar meclis üyeleri tarafından takip edilemiyormuş.


Bu konuların anlaşılması üzerine İBB nin Üsküdar hizmetlerinin ve geçen dört yılın değerlendirmesinin dört gün önce Musahipzade tiyatro salonunda yapıldığını ve bu konu ile broşür ve kitapların hazırlandığı konusunda İlçe Başkanı Çağlar atalar bilgi verdi.


Biz de Çengelköy Gazetesi olarak bu konuların özellikle altyapı ağırlıklı imalatların vatandaşa duyurulması konusunda eksiklikler olduğunu belirttik. Bu konuda ne düşündüklerini sorduk.

Özellikle Küçüksu spor salonu Boğaziçinde bulunan Kuzguncuk Paşalimanı parklarının yapımlarının çok geciktiğini Kuleli parklarının elden geçmesi gerektiğini buradan hatırlatmak isteriz.

Bu haber 182 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER