![CHP ÜSKÜDAR MECLİS GRUBU BASIN BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ](/upload/resimler/haber/9C3_chp-uskudar-basin-bulusmalari--2.jpg)
CHP ÜSKÜDAR MECLİS GRUBU BASIN BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
18.Ekim günü CHP Üsküdar İlçe binası toplantı salonunda İlçe Başkanı Çağlar Atalar’ın daveti ile Belediye meclis grubu üyeleri yerel basın temsilcileri bir araya geldi.
CHP ÜSKÜDAR MECLİS GRUBU BASIN BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ
18.Ekim günü CHP Üsküdar İlçe binası toplantı salonunda İlçe Başkanı Çağlar Atalar’ın daveti ile Belediye meclis grubu üyeleri yerel basın temsilcileri bir araya geldi.
CHP Üsküdar İlçe Başkanının katılımcıları selamlama konuşması sonrası mali işler komisyonu üyesi Aziz Yağmur mali tablolar hakkında bilgi verdi. Sunumunda Üsküdar ın 2024 bütçesinin 5 milyar tl olduğunu öğrendik. Bu yılın ek bütçesi ise 700 milyon olarak sunulmuş. Doğal afet kalemine sadece 15 milyon tl nin ayrılmış olması eleştirildi. Ayrıca milli emlak gibi kuruluşlara belediye bütçesinden bina yapılıp teslim edilmesi konusu gündeme geldi.
Neden Üsküdar belediye bütçesinden devlete bina yapıldığı konusu tüm üyeler tarafından eleştirildi. Ondan sonra Avukat Ayça Mete tarafından Ordu Perşembe nin bir köyünde 1000 metrekarelik bir arsanın mera vasfında olarak Üsküdar belediyesi çalışanına satılması gündeme getirildi. Bu tip Üsküdar da bulunan hazine veya milli emlağa ait arazileri devletin başka yerlerde bulunan arsalarla takas edilmesini ve sonra satılmasını garip bulduklarını belirtti.
Ayrıca bu tür arsalar el değiştirme durumlarında meclis kararı ile değil belediye başkanına Meclisin yetki vermesi sonucu encümen ve başkan kararı ile yapılıyormuş. Bunu dava konusu paymışlar ve davayı kazanmışlar bundan böyle her satış işleminin onayı meclis gündemine gelmek durumunda imiş. Encümenin yaptığı satışlar meclis üyeleri tarafından takip edilemiyormuş.
Bu konuların anlaşılması üzerine İBB nin Üsküdar hizmetlerinin ve geçen dört yılın değerlendirmesinin dört gün önce Musahipzade tiyatro salonunda yapıldığını ve bu konu ile broşür ve kitapların hazırlandığı konusunda İlçe Başkanı Çağlar atalar bilgi verdi.
Biz de Çengelköy Gazetesi olarak bu konuların özellikle altyapı ağırlıklı imalatların vatandaşa duyurulması konusunda eksiklikler olduğunu belirttik. Bu konuda ne düşündüklerini sorduk.
Özellikle Küçüksu spor salonu Boğaziçinde bulunan Kuzguncuk Paşalimanı parklarının yapımlarının çok geciktiğini Kuleli parklarının elden geçmesi gerektiğini buradan hatırlatmak isteriz.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..