SANA SÖZ DEVA OLACAĞIZ

SANA SÖZ DEVA OLACAĞIZ

Tarih 07 Mayıs 2023, 10:44 YazdırBu haberi yazdır

DEVA Partisi İstanbul İl Başkanlığı Millet İttifakı’nın İstanbul mitingine tam kadro katıldı.

SANA SÖZ DEVA OLACAĞIZ

 

DEVA Partisi İstanbul İl Başkanlığı Millet İttifakı’nın İstanbul mitingine tam kadro katıldı. DEVA Partisi il yönetimi ve İstanbul Milletvekili adaylarının yanı sıra ilçe teşkilatları da mitinge büyük ilgi gösterdi. Alanda, Türk bayraklarının yanı sıra ‘Sana söz baharlar gelecek’ yazılı bayraklar yer aldı. DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol mitinge büyük ilgi gösteren DEVA teşkilatlarına teşekkür etti.


 

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, il yönetimi, ilçe teşkilatları ve CHP listelerinden seçime girecek olan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Esen, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu ve DEVA Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz’dan oluşan DEVA heyeti Millet İttifakı’nın İstanbul mitinginde tam kadro yer aldı.


'SANA SÖZ BAHARLAR GELECEK' YAZILI BAYRAKLAR YER ALDI


Millet İttifakı, Maltepe Orhangazi Şehir Parkı'nda çok sayıda kişinin katıldığı İstanbul mitingini düzenledi. Mitinge, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ittifakın milletvekili adayları, il başkanları yer aldı. Alanda vatandaşlar Türk bayrakları ve 'Sana söz baharlar gelecek' yazılı bayraklarıyla yer aldı.


BABACAN: EKONOMİYİ KÖTÜ YÖNETİRSENİZ ÜLKEYİ YÜKSEK ENFLASYONA MAHKUM EDERSİNİZ


Millet İttifakı bileşenlerinin liderleri tek tek sahneye çıkarak konuşma yaptı. Sahneye eşi Zeynep Babacan'la gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ekonomiyi eleştirdi. Babacan, "200 lira 134 dolar ediyordu, bugün 10 dolar bile etmiyor. Döviz bürosuna bakın kur 20 buçuk oldu mu? Herkesin cebindeki 200 liradan 134 dolar eder iken, 9 dolara düşüren tam 124 doları kim çaldı. Bu enflasyon tam baş belasıdır. Ekonomiyi kötü yönetirseniz ülkeyi yüksek enflasyona mahkum edersiniz. Şu an Türkiye'de kurum murum kalmadı. Patates soğan diyoruz biz. Gerisini siz tamamlıyorsunuz. Şu anda ülkede devlet kurumu neredeyse kalmadı. Şu anda bu ülkenin bir ekonomi politikası yok” diye konuştu.


“14 MAYIS'TA, ANNELERİMİZE BAHARI HEDİYE EDELİM”

“Devlet kadroları tek bir kişinin oyuncağı oldu” diyen Babacan sözlerini şöyle sürdürdü: “Endişeye mahal yok. Türkiye'yi hızla düzlüğe kavuşturacağız. 2002'de ülke çok kötü durumdayken başarmıştık, şimdi çok daha iyisini yapacağız. İlk 1 ayda kurumları ayağa kaldıracağız. 6 ayda mevcut kriz iklimini sona erdireceğiz. En geç 2 yılda da enflasyonu tek haneye indireceğiz. Ne kadar adalet, o kadar ekonomi. Ne kadar hak ve özgürlük o kadar ekonomi. Her gün hukuku ayaklar altına alıp bu ülkenin ekonomisini büyütemezsiniz, onun için yapamıyorlar. Enflasyonla mücadele temel önceliğimiz olacak. Merkez Bankası'nın bağımsız ve itibarlı bir kurum olmasını sağlayacağız. Tüm kadroları, bilgili, deneyimli, dürüst isimlerle donatacağız. Reel sektör ve bankacılık sektöründeki sorunların hepsini tek tek çözmeye başlayacağız. Gelin bu 14 Mayıs'ta, annelerimize baharı hediye edelim."

BAŞKAN EROL’DAN TEŞEKKÜR

Mitingde Millet İttifakı İl Başkanlarıyla birlikte sahneye gelerek halkı selamlayan DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, miting sonrası büyük katılım sağlayan il ve ilçe teşkilatlarına teşekkür etti. Başkan Dr. Erol, “Maltepe’deki büyük coşkuya tanıklık ettik. Mitinge geniş katılım sağlayan DEVA Partisi teşkilatlarına partim adına teşekkür ediyorum. Sana söz DEVA olacağız” dedi.

 

Bu haber 395 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER